Logo Gmina Suchedniów

Archiwum newsów, strona 67

Obrazek dla news_3265

Kino "Kuźnica" zaprasza na film "PIOSENKI O MIŁOŚCI"

22.03.2022

Kino "Kuźnica" zaprasza na film PIOSENKI O MIŁOŚCI
Premiera w dniach 25 - 28 marca o godz. 19:00
Produkcja: Polska  Gatunek: dramat, muzyczny   Czas: 90 min  Od lat: 15
Opis filmu:„Piosenki o miłości" okazały się największym przebojem ostatniego festiwalu w Gdyni. Debiut Tomasza Habowskiego to mocny, nowy głos polskiego kina. Słodko-gorzki jak najlepszy indie popowy kawałek i uderzający w najczulsze struny – tam gdzie miłość spotyka się z kalkulacją, a pasja z karierą. Ona jest dziewczyną z bloku w małym mieście, on pochodzi z zamożnej, znanej warszawskiej rodziny. Ona kelneruje i śpiewa o tym, co jej w duszy gra, on marzy o wydaniu płyty, którą utarłby nosa sławnemu ojcu-aktorowi. Poznają się, gdy ona obsługuje przyjęcie, na którym on się bawi.

więcej

Obrazek dla news_3262

Charytatywny koncert zespołu „Old Marinerrs” w Starym Młynie

22.03.2022

W sobotę, 19 marca w Hotelu „Stary Młyn” w Suchedniowie odbył się koncert zespołu „Old Marinerrs” z okazji „Dnia Świętego Patryka”. Koncert miał na celu nie tylko upamiętnienie patrona Irlandii, ale miał też cel charytatywny. Cały dochód ze sprzedaży biletów – 2660 złotych – muzyce przekazali na pomoc dla Ukrainy. W koncercie wziął udział burmistrz Miasta i Gminy Suchedniów- Cezary Błach.

więcej

Obrazek dla news_3261

Zebranie sprawozdawcze OSP Ostojów.

21.03.2022

Jest szansa na pozyskanie wozu bojowego dla OSP Ostojów. Wiele wskazuje na to, że jeszcze jesienią tego roku do OSP Ostojów trafi średni wóz bojowy marki IVECO z 2014, który ma zostać wycofany ze stanu Komendy Powiatowej PSP w Skarżysku-Kamiennej. Takie zapewnienia padły podczas zebrania sprawozdawczego OSP Ostojów. Zebranie odbyło się 20 marca. Otworzył je prezes Marek Malicki, wśród gości byli burmistrz Cezary Błach oraz zastępca komendanta powiatowego PSP Marcin Jasiński. Przewodniczącym zebrania wybrano Grzegorza Babiarza, sprawozdanie z działalności za 2021 rok złożył prezes Marek Malicki, sprawozdanie finansowe Michał Mik, a sprawozdanie komisji rewizyjnej wraz z wnioskiem o absolutorium Tomasz Bujnowski.

więcej

Obrazek dla news_3260

Wernisaż wystawy „Kolory wyobraźni inspirowane krajobrazem świętokrzyskim”

21.03.2022

19 marca 2022 r. w Suchedniowskim Ośrodku Kultury „Kuźnica” odbył się wernisaż wystawy „Kolory wyobraźni inspirowane krajobrazem świętokrzyskim”, która zawiera prace poplenerowe w ramach programu „Seniorzy w akcji”, który odbył się w regionie Gór Świętokrzyskich Uczestników wydarzenia powitał dyrektor ośrodka Andrzej Karpiński. Wśród nich byli burmistrz Miasta i Gminy Suchedniów- Cezary Błach, sekretarz- Magdalena Przyjemska, autorzy prezentowanych prac, ich znajomi i przyjaciele. O projekcie mówiła jego koordynatorka Agnieszka Włodarczyk- Mazurek, otwarcia wystawy dokonała Grażyna Kabała. Swoje prace zaprezentowały m.in. Grażyna Kabała, Danuta Rokita, Anna Brzezińska, Lidia Dudek, Urszula Sułek, Grażyna Żmijewska, Teresa Babiarz, Alicja Wikło, Teresa Krogulec oraz dzieci ze szkół podstawowych z terenu Gminy Suchedniów.

więcej

Obrazek dla news_3268

XXIX Marsz Szlakiem Powstańców Styczniowych Odsłonięcie pomnika płk. Łukasza Ciepielińskiego

21.03.2022

Inny czas, inne miejsce, inna trasa… Tegoroczny „XXIX Marsz Szlakiem Powstańców Styczniowych” z Suchedniowa do Bodzentyna miał całkowicie inny wymiar. Z uwagi na pandemię odbył się w innym terminie, wzbogacony został o nowe aspekty, z uwagi na remont drogi wojewódzkiej 751 przebiegał inną trasą.
Uroczystości rozpoczęły się piątek, 18 marca. W kościele pw. Św. Andrzeja Apostoła w Suchedniowie w intencji pułkownika Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” odprawiona została koncelebrowana przez czterech kapłanów Msza Święta, której przewodniczył ks. Łukasz Kutera.

więcej

Obrazek dla news_3256

Apel. Nie przekazuj i nie upubliczniaj zdjęć i informacji.

18.03.2022

„Cisza sprzyja powodzeniu operacji….

Każde nieprzemyślane działanie w sieci, publikowanie zdjęć przedstawiających ważne wojskowe obiekty, instalacje, urządzenia, czy dokumenty przeznaczone wyłącznie do użytku służbowego, może mieć negatywne konsekwencje dla systemu bezpieczeństwa i obronności. Udostępnianie materiałów i dzielenie się informacjami na temat żołnierzy, czy sprzętu wojskowego, jego lokalizacji i ilości ułatwia śledzenie działań armii.

Chrońmy dane, zwłaszcza w obecnej sytuacji.

Prosimy nie publikujcie informacji i zdjęć obrazujących ruchy wojsk i ich lokalizację, dat i godzin przejazdów kolumn wojskowych, danych dotyczących wylotów i lądowań wojskowych statków powietrznych.

więcej

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

czerwiec 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.