Logo Gmina Suchedniów

Archiwum newsów, strona 221

Obrazek dla news_1728

Wizyta studyjna MRM z Lubaczowa

24.09.2018

W Suchedniowskim Ośrodku Kultury „Kuźnica” 20 września przebywała 22-osobowa delegacja Młodzieżowej Rady Miejskiej z Lubaczowa, woj. podkarpackie.

Z gośćmi oraz członkami suchedniowskiej MRM spotkali się: przewodnicząca rady miejskiej Małgorzata Styczeń, wiceprzewodniczący rady Krzysztof Adamiec, burmistrz Cezary Błach, dyrektor „Kuźnicy” Andrzej Karpiński (który oprowadził młodzież po ośrodku i Izbie Tradycji), Barbara Zamożniewicz – pełnomocnik ds. młodzieży w Urzędzie Marszałkowskim w Kielcach oraz opiekunka MRM Karolina Stąpór.

więcej

Obrazek dla news_1723

Nabór wniosków w ramach Programu priorytetowego Czyste Powietrze

19.09.2018

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach ogłosił dziś nabór wniosków o dofinansowanie w ramach Programu priorytetowego Czyste Powietrze. Celem programu jest poprawa efektywności energetycznej i zmniejszenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń do atmosfery z istniejących jednorodzinnych budynków mieszkalnych lub uniknięcie emisji zanieczyszczeń powietrza pochodzącej z nowo budowanych jednorodzinnych budynków mieszkalnych.

Więcej szczegółów na stronie: http://www.wfos.com.pl/aktualne-informacje/887-ogloszenie-o-naborze-programu-czyste-powietrze

więcej

Obrazek dla news_1722

Tak żegnaliśmy tegoroczne lato

18.09.2018

31 sierpnia i 1 września na Ośrodku Sportu i Rekreacji w Suchedniowie odbyła się impreza zatytułowana „Pożegnanie Lata”. Szczególnie dużo atrakcji czekało na najmłodszych.

Przez dwa dni wszyscy chętni mogli skorzystać za darmo z wypożyczali sprzętu pływającego, kortów tenisowych oraz miasteczka zabaw dla dzieci. Na zakończenie pierwszego dnia Suchedniowska Korporacja Samorządowa im. Stanisława Staszica poprowadziła szaloną zabawę z karaoke, do której zachęcały prezes Małgorzata Zolbach i prowadząca imprezę Katarzyna Michta Połeć.

Drugiego dnia zorganizowany został cykl konkursów, gier i zabaw dla dzieci. Oglądaliśmy salom z piłką tenisową na maśle, slalom wiosłem i piłką do siatki oraz jedzenie W-zetki na czas. Wieczorem do zabawy zagrał Andrzej Janiec z zespołem EVE LINE.

więcej

Obrazek dla news_1721

UMOWA DOTACJI NA DOFINANSOWANIE USUWANIE ODPADÓW ZAWIERAJĄCYCH AZBEST

18.09.2018

W dniu 17 września 2018 r. w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej w Kielcach została podpisana umowa dotacji pomiędzy Gminą Suchedniów, reprezentowaną przez Burmistrza Cezarego Błacha oraz Skarbnika Urszulę Nowak, a WFOŚiGW
w Kielcach, reprezentowanym przez Prezesa Zarządu Ryszarda Gliwińskiego.

Umowa dotyczy zadania Usuwania odpadów zawierających azbest pochodzący z budynków mieszkalnych i gospodarskich z terenu Gminy Suchedniów w 2018 roku.

Całkowity koszt zadania to 21.384,00 zł, w tym dotacja w wysokości 10.692,00 zł to środki WFOŚiGW w Kielcach.

Zakończenie realizacji zadania zaplanowano na 31 października 2018 r.

więcej

Obrazek dla news_1720

CZTERY MEDALE W ŻYRAKOWIE

17.09.2018

15-16 września w Żyrakowie młodzicy i młodzicy młodsi Orlicza  walczyli o punkty rankingowe i medale w ogólnopolskim turnieju badmintona młodzika i młodzika młodszego.

Dwa razy na podium stanął Szymon Turski, który zajął miejsce drugie i zdobył srebrny medal w deblu z Mikołajem Chrzanowskim,  miejsce trzecie i brązowy medal wywalczył w mikście z Ewą Bartłomiejczuk. Dobrze zagrała nasza utalentowana młodziczka młodsza Emilia Szumielewicz, zdobywając brązowy medal. W młodzikach brązowy medal wywalczył mikst Igor Jabłoński /Joanna Więckowska.

Kolejne punkty i kolejne doświadczenie zdobyli: Kaja Ziółkowska, Jakub Dulemba, Dominika Bartłomiejczuk, Joanna Więckowska, Bartosz Dulemba, Kacper Wieckowski i Łukasz Zolbach.

więcej

Obrazek dla news_1719

Bez kołaczy nie wesele

17.09.2018

Przepiękny przegląd obrzędowości ludowej w wykonaniu pięciu zespołów pod tytułem „Bez kołaczy nie wesele” oglądaliśmy 15 września na scenie „Pod Dębem” w Michniowie.

Uczestników wydarzenia powitał Zenon Juchniewicz, który poprowadził przegląd, wcześniej witając przybyłych do Michniowa artystów oraz gości: burmistrza Cezarego Błacha, radną Małgorzatę Kuszewską i dyrektora „Kuźnicy” Andrzeja Karpińskiego.

Na scenie swe przedstawienia zaprezentowały: zespół „Jaworzanki” („Łocepiny”) i „Jaworzanki II” („Zastole”) z gminy Zagnańsk, „Świętokrzyskie Jodły” ze Śniadki gmina Bodzentyn („Przyjazd pana młodego i wyjazd młodej pary do kościoła”), „Leśnianie” z Leśnej gmina Bodzentyn („Wprowadziny” i „Ocepiny”), „Skokotliwi” z Mostek („Strefień”) oraz zespół „Złote Lata” z Miedzianej Góry („Carownica”). Występy oceniało jury w składzie: prof. Stanisław Cygan z UJK w Kielcach, Janina Skotnicka – emerytowany pracownik Muzeum Narodowego w Kielcach oraz dr Wioletta Brzezińska-Marjanowska – kierownik Działu Badań Etnograficznych Muzeum Wsi Kieleckiej.

więcej

Ogłoszenie o złożeniu oferty w trybie art. 19a ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie

11.09.2018

Dnia 06.09.2018 r. Klub Sportowy „Orlicz 1924”, z siedzibą przy ul. Berezów 76d, 26-130 Suchedniów złożył ofertę na realizację projektu pn. „Turniej Tenisa Stołowego Orlicz 1924 I Edycja”, w ramach zadania publicznego w zakresie wpierania i upowszechniania kultury fizycznej. Oferta została złożona w trybie artykułu 19 a Ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2018 r. poz. 450, z późn. zm.)

więcej

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

listopad 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.