Logo Gmina Suchedniów

Archiwum newsów, strona 11

Obrazek dla news_3487

„Niech gra... Suchedniowska Orkiestra Dęta".

16.09.2022

Stowarzyszenie "Kuźniczy Krąg" mocno wspiera działalność kulturalną suchedniowskiej "Kuźnicy". W ostatnim czasie realizowało dofinansowany z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Rządowego Infrastruktura Kultury projekt pn: „Niech gra... Suchedniowska Orkiestra Dęta". Za ponad 25 tysięcy złotych zostały zakupione nowe instrumenty: 3 trąbki, puzon, klarnet, tuba oraz akcesoria (stojaki pod instrumenty, futerały itp). Suchedniowska Orkiestra Dęta kontynuuje tradycję fabrycznej Orkiestry Dętej założonej na przełomie XIX i XX wieku. W swojej ponad 120 letniej działalności konsekwentnie propaguje kulturę muzyczną, uzdolnienia i zamiłowania artystyczne do gry na instrumentach dętych. Obecnie przechodzi zmianę pokoleniową. Do zespołu dołączyło wielu nowych muzyków, m.in. dzieci i młodzież. Powiększenie składu osobowego orkiestry wymusza zakup nowych, brakujących instrumentów oraz wymianę starych, zużytych na nowe. Mamy nadzieję, że nowe instrumenty będą dobrze służyły naszym muzykom! Niech gra... Suchedniowska Orkiestra Dęta!

więcej

Obrazek dla news_3484

Nabór wniosków w ramach projektu „REAKTYWACJA”

14.09.2022

Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii  Sp. z o. o. ogłasza kolejny nabór wniosków w ramach projektu „REAKTYWACJA” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach RPO WŚ na lata 2014-2020, Poddziałanie 10.2.1.
Celem głównym Projektu jest aktywizacja zawodowa 45 osób bezrobotnych, poszukujących pracy, znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji poprzez udział w ścieżce aktywizacji zawodowej gwarantującej poprawę ich sytuacji na rynku pracy i zwiększenie możliwości zatrudnienia w okresie 01.01.2022 do 30.06.2023.

więcej

Obrazek dla news_3483

Naturalnie Aktywny Jubileusz - marszobieg + piknik z okazji 60-lecia miasta Suchedniów

14.09.2022

W bieżącym roku przypada 60. rocznica uzyskania praw miejskich przez Suchedniów. Z tej okazji zapraszamy do wspólnego świętowania podczas wydarzenia „Naturalnie Aktywny Jubileusz”.  
25 września odbędzie się marszobieg przeprowadzony przygotowanym przez Fundację Triada nowym szlakiem turystycznym, na który składa się 10 tablic z historią i archiwalnymi zdjęciami miejscowości. Trasa szlaku wynosi około 6km i prowadzi przez teren miasta. Marszobieg poprowadzi regionalista Pan Andrzej Grabkowski, który podzieli się z uczestnikami swoją bogatą wiedzą na temat miejscowości.

 

więcej

Obrazek dla news_3479

Piknik integracyjny w Mostkach zatytułowany „Taniec Obfitości, czyli bal dziękczynny za dary lata”

12.09.2022

Targi obfitości…” i doskonała zabawa z Łysą Górą w Mostkach

Pogoda nie była im straszna. Mimo siąpiącego czasami deszczu i zimna, piknik integracyjny w Mostkach zatytułowany „Taniec Obfitości, czyli bal dziękczynny za dary lata” dzięki programowi i wykonawcom był bardzo udany.

Pomysł imprezy wyszedł od suchedniowskiej młodzieży: Zosi Maciejczyk, Jowity Mazurek i Ewy Pajek, a roli liderki i koordynatorki projektu podjęła się  Magdalena Sułek z Ośrodka Rozwoju Kreatywnego i Turystyki Konnej „Ignacówka”.

Myślą przewodnią imprezy byłą kultura słowiańska. Wystąpiły zespoły ludowe „Skokotliwi” oraz „Kumosie” z Sadku. W przerwie między występami zespołów, wiersz o czarownicach i Łysej Górze recytowała Danuta Świerzewska, później zaśpiewały solistki Nikola Świtek i Maja Bracha ze Studia Piosenki przy SOK „Kuźnica”.

więcej

Obrazek dla news_3478

VI Ogólnopolska, Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa pn. „Wszyscyśmy dzieci jednej matki – zworniki przeszłości, teraźniejszości i prazyszłości naszego dziedzictwa”

12.09.2022

W suchedniowskiej „Kuźnicy” 10 września odbyła się VI Ogólnopolska, Interdyscyplinarna Konferencję Naukową zatytułowana „Wszyscyśmy dzieci jednej matki – zworniki przeszłości, teraźniejszości i przyszłości naszego dziedzictwa”. W tym roku poznaliśmy przede wszystkim losy żydów z Bliżyna, Skarżyska-Kamiennej i z Suchedniowa. Arcyciekawych referatów słuchało ponad sto osób, w tym wiele młodych, co cieszy szczególnie. 
Uczestników wydarzenia, zorganizowanego  ramach tegorocznej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa, których hasło przewodnie brzmi „Połączeni Dziedzictwem”, powitał dyrektor „Kuźnicy”. Wśród gości byli: gość honorowy Bogdan Białek – dziennikarz, wydawca, prezes Stowarzyszenia im. Jana Karskiego w Kielcach, przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Adamiec, burmistrz Cezary Błach, sekretarz miasta Magdalena Przyjemska. 

więcej

Obrazek dla news_3477

Wystawy towarzyszące konferencji naukowej „Wszyscyśmy dzieci jednej matki – zworniki przeszłości, teraźniejszości i przyszłości naszego dziedzictwa”

12.09.2022

W trakcie VI konferencji naukowej „Wszyscyśmy dzieci jednej matki – zworniki przeszłości, teraźniejszości i przyszłości naszego dziedzictwa” w dniu 10 września, w sali lustrzanej „Kuźnicy” odbyły się wernisaże aż trzech wystaw: „Niedaleko Suchedniowa. Gmina żydowska w Kamiennej do 1943 roku”, „Tak jakby nas nigdy nie było” - w 80 rocznicę akcji „Reinhard” oraz wystawy judaików ze zbiorów Romana Falarowskiego.
W przerwie konferencji uczestnicy mogli spróbować dań kuchni żydowskiej, przygotowanych przez panie z klubów seniora w Suchedniowie i Michniowie.

więcej

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

sierpień 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.