Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 661

Zaproszenie do udziału w pracach nad przygotowaniem projektu programu współpracy Gminy Suchedniów z NGO

08.09.2016

Szanowni Państwo,

Zapraszam organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, do udziału w pracach nad przygotowaniem projektu programu współpracy Gminy Suchedniów z organizacjami pozarządowymi na 2017 rok.  Spotkanie konsultacyjne odbędzie się 6 października 2016 r. o godz. 18:00 w Suchedniowskim Ośrodku Kultury „Kuźnica”.

Program współpracy to podstawowy dokument, opisujący zasady współpracy pomiędzy władzami samorządowymi a lokalnymi organizacjami pozarządowymi. Program powinien opierać się na potrzebach społeczności lokalnej. Treści programu są zależne od władz samorządowych oraz NGO, stopnia ich zaangażowania oraz chęci porozumienia się i wypracowania optymalnych warunków współpracy.

Proszę o przygotowanie propozycji zadań, które planują Państwo realizować w przyszłym roku na rzecz mieszkańców Gminy Suchedniów wraz z określeniem budżetu niezbędnego do ich realizacji. Zapewni to możliwość zaplanowania w budżecie Gminy na 2017 rok środków na wskazane formy współpracy finansowej, uwzględnione w programie współpracy. Wypełnione formularze należy przynieść na spotkanie.

Zachęcam do aktywnego włączenia się w przygotowanie dokumentu, którego zapisy będą odzwierciedleniem aktualnych potrzeb oraz określą zakres i zasady współpracy samorządu z organizacjami pozarządowymi.

Podczas spotkania poruszony zostanie również temat rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 17 sierpnia 2016 roku w sprawie wzorów ofert i ramowych wzorów umów dotyczących realizacji zadań publicznych oraz wzorów sprawozdań z wykonania tych zadań.

Program spotkania

  1. Stowarzyszenie rejestrowe czy zwykłe – nowelizacja ustawy
  2. Nowe wzory ofert i ramowych umów dotyczących realizacji zadań publicznych -
  3. Patronat – omówienie zasad współpracy w ramach Patronatu Burmistrza Miasta i Gminy Suchedniów
  4. Propozycje zadań zaplanowanych do realizacji w 2017 r.
  5. Formy współpracy

Burmistrz Miasta i Gminy

Cezary Błach

Do pobrania

FORMULARZ

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

kwiecień 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.