Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 768

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski polskiej literatury emigracyjnej im. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

05.11.2016

W dniu 4 listopada 2016 r. w suchedniowskiej "Kuźnicy" odbyła się XIII edycja "emigracyjnej", czyli Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego polskiej literatury emigracyjnej im. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego. Celem konkursu jest popularyzacja polskiej literatury powstałej na emigracji, kultywowanie i propagowanie piękna mowy ojczystej, konfrontacja dokonań artystycznych, integracja środowisk twórczych regionu i kraju oraz ukazanie związków Gustawa Herlinga-Grudzińskiego z Suchedniowem. Konkurs w którym wzięło udział 19 recytatorów, oceniało profesjonalne Jury w składzie: Anna Paluch, Barbara Kurek i Hubert Guza, które po obejrzeniu i wysłuchaniu prezentacji postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

I NagrodaPatrycja Skrocka (Skarżysko-Kamienna)

II NagrodaKonrad Dzik (Ostrowiec Świętokrzyski) oraz Urszula Krzemińska (Bliżyn)

III NagrodaBartosz Sałapski (Ostrowiec Świętokrzyski)

Nagroda "Wywiedzione ze słowa"Bartosz Janowski (Skarżysko-Kamienna)

 

Wyróżnienia otrzymały Joanna Karcz (Ostrowiec Świętokrzyski) oraz Magdalena  Wydra (Bliżyn)

Nagrodę Specjalną za obiecujący debiut na konkursie recytatorskim o zasięgu ogólnopolskim otrzymały Wiktoria Bogusiewicz (Suchedniów) oraz Natalia Szczypała (Kielce).

Po zakończonych prezentacjach uczestnicy konkursu mogli wziąć udział w spotkaniu z aktorką Ewą Pająk, która adeptom sztuki żywego słowa starała się przekazać swoje uwagi na temat ich występów, udzieliła wskazówek oraz zachęciła do dalszej pracy.

Nagrody zostały ufundowane przez Suchedniowski Ośrodek Kultury "Kuźnica" w Suchedniowie. Jury serdecznie dziękuje uczestnikom, instruktorom, opiekunom i organizatorom za bardzo inspirujące spotkanie z literaturą emigracyjną w klimatycznym, jesiennym Suchedniowie. Bardzo cieszymy się, że w konkursie uczestniczą recytatorzy z różnym doświadczeniem scenicznym, bo tworzy to znakomity klimat do dyskusji i nauki. Cieszymy się również, że konkurs recytatorski polskiej literatury emigracyjnej im. G. Herlinga-Grudzińskiego aspiruje do znakomitych konkursów z publiczną oceną prezentacji. "Emigracyjna" jest młodszą siostrą "Staffa" i "Współczesnej" i idzie w ślady zacnego rodzeństwa. Gratulujemy!

(fot. Jacenty Kita)

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

wrzesień 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.