Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 757

Piotr Piwowarczyk brązowym medalistą w kategorii ciężkiej

31.10.2016

W dniach 22-23 października 2016 roku odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Europy ENSHIN Karate European Sabaki Challenge we Freiburgu. W turnieju wzięło udział ok. 100 zawodników m.in z Niemiec, Rosji, Holandii, Rumunii, Danii, Polski i Wielkiej Brytanii. Wśród osób walczących znalazł sie mieszkaniec Suchedniowa Piotr Piwowarczyk, który wielokrotnie odnosił sukcesy na arenie międzynarodowej. Tym razem wywalczył trzecie miejsce w kategorii ciezkiej +80 kg.

Gosciem specjalnym turnieju był założyciel i zarazem twórca stylu Enshin Karate , szef Międzynarodowej Organizacji Enshin Karate kancho Joko Niniomiya. Turniej "International European Sabaki Challenge" jest jednym z najbardziej prestiżowych i uznanych turniejów kontaktowego karate. Walki odbywają sie bez ochraniaczy, a uderzenia i kopnięcia zadawane są z pełną siłą i w pełnym kontakcie z przeciwnikiem Wszystkie turnieje Enshin Karate są turniejami otwartymi dla innych szkol i styli walki.

W zawodach w Niemczech uczestniczył również Mariusz Piwowarczyk mieszkaniec Łącznej, który tym razem pełnił rolę trenera podczas walk Piotra. Obaj panowie w zeszłym roku także reprezentowali Suchedniów podczas mistrzostw pucharu Europy – gdzie uzyskali dwa drugie miejsca Piotr w wadze ciężkiej, a Mariusz w średniej. Zawodnicy ćwiczą sporty walki od najmłodszych lat, a wolne chwile spędzają na hali sportowej w Suchedniowie, jak również jeżdżą do innych klubów sportowych aby walczyć i pogłębiać techniki sztuki walki . Piotr i Mariusz Piwowarczyk zaczynają powoli myśleć aby w najbliższym czasie otworzyć sekcje Karate i Kixbokskingu ( K1) w Suchedniowie. Jak mówią, chcą w ten sposób promować aktywny, sportowy tryb życia wśród dzieci, młodzieży, jak również dorosłych.

Gratulujemy dotychczasowych osiągnięć i życzmy kolejnych sukcesów!

(fot. Piotr Piwowarczyk)

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Dariusz Miernik</strong></p>

Dariusz Miernik

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

czerwiec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.