Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 607

Śmieci zasypią Suchedniów

29.07.2016

Utrzymanie czystości i porządku w miejscach publicznych, z których korzystamy na co dzień (park, przystanki autobusowe, place zabaw)  to sprawa priorytetowa dla każdego z nas. Zadbane chodniki, ulice, zieleń miejska składają się na wizerunek naszej gminy oraz komfort i bezpieczeństwo mieszkańców. Suchedniów to nasze wspólne dobro. Dbałość o przestrzeń wspólną, publiczną to proces złożony, który działa prawidłowo jedynie wtedy, gdy jest współtworzony przez wszystkich. Odpowiedzialność za utrzymanie czystości spada na każdego z nas.

Niestety można stwierdzić, że często nie dbamy o nasze otoczenie. Mimo, iż każdy z Mieszkańców płaci za wywóz śmieci, to i tak są tacy, którzy wyrzucają je gdzie popadnie, bo przecież „ktoś posprząta”.

W Suchedniowie za utrzymanie czystości i porządku odpowiada m.in. Zakład Gospodarki Komunalnej. Pracownicy ZGK na bieżąco wykonują zadania związane z utrzymaniem porządku i czystości, koszeniem traw, utrzymaniem zieleni, skwerów, czy podcinką i pielęgnacją drzew. Na ten cel ZGK otrzymuje dotację ze środków Gminy w wysokości 100 000,00 zł. Jak się okazuje w naszej Gminie prawdziwym utrapieniem są nielegalne wysypiska śmieci. Uprzątniecie jednego nielegalnego  wysypiska usypanego z PRYWATNYCH ŚMIECI MIESZKAŃCÓW, którzy z niejasnych przyczyn wolą zawieźć śmieci pod np. cmentarz niż wystawić pod dom (przecież to bliżej a opłaty i tak nie unikniemy), to jednorazowy koszt w wysokości kilkuset złotych. To pieniądze z budżetu Gminy, które moglibyśmy przeznaczyć na inne potrzeby.  Oznacza to, że za te same śmieci firma świadcząca usługę wywozu odpadów komunalnych otrzyma zapłatę dwa razy.

Tylko w pierwszym półroczu zlikwidowano 7 wysypisk (ul. Koszykowa, Jędrów, ul. Cmentarna, ul. Wspólna i Źródłowa, ul. Stokowiec, Krzyżka), utrzymanie czystości i porządku kosztowało ponad 59 tys. zł

Niewłaściwe działania, takie jak tworzenie nielegalnych wysypisk śmieci, wypalanie śmieci, wyrzucanie odpadów komunalnych do koszy na przystankach i ulicach, wrzucanie śmieci do rzeki czy zalewu, możemy wyeliminować zmieniając własne nawyki.

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

sierpień 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.