Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 561

Świętojanki 2016 przeszły do historii

01.07.2016

Wspaniała pogoda, oraz równie dobry humor towarzyszył naszym mieszkańcom, którzy wybrali się w sobotni wieczór na suchedniowskie Świętojanki. Na początek wystąpiła zdolna młoda wokalistka Wiktoria Bogusiewicz. Zaśpiewała piosenki z repertuaru Ani Szarmach, Shakiry i zespołu Abba. Po Wiktorii tradycyjnie zaprezentowała się nasza orkiestra dęta pod batutą Stefana Malinowskiego, grając m.in. kultowy na tej imprezie utwór „Wiła wianki”. Następnie swoimi umiejętnościami pochwaliła się formacja taneczna „AXIS”, podbudowana wieloma tegorocznymi sukcesami. Były tańce solowe i grupowe, sporo akrobatyki - całość przygotowana przez trenerkę Kasię Moskal. Po formacji wystąpiła Klaudia Tumulec, próbująca swoich sił w tegorocznej edycji Must Be The Music. Klaudia przy akompaniamencie gitarowym Dawida Kosmali zaśpiewała utwory Ani Dąbrowskiej, Dawida Podsiadło, Natalii Przybysz oraz  zespołu Kadebostany. Następnie na scenę wyszli  muzycy suchedniowsko-skarżyskiej grupy „Lorein”. Usłyszeliśmy, znany fanom, repertuar jak również utwory z nowej płyty „Wspieram to”, gdzie pojawiły się nowe aranże i więcej elektroniki. Po występie zespołu „Lorein”, prowadzący imprezę Zenon Juchniewicz zapowiedział rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszy wianek. W rolę jurorek wcieliły się żony naszych burmistrzów p. Agnieszka Błach i Daria Miernik oraz Magdalena Przyjemska z UMiG w Suchedniowie. Werdykt był bardzo trudny, gdyż wszystkie cztery prace były ciekawe i pracochłonne. Ostatecznie wygrał wianek wykonany przez p. Danutę Świerzewską, drugie miejsce zajął Kamil Furmańczyk, a trzecie wianek  Małgorzaty Berus.  Z przyczyn losowych nie wystąpił zespół wokalny Con Affetto z Sitkówki, wystąpiła natomiast jedna z wokalistek zespołu Katarzyna Podczasiak. Wielkie emocje wzbudził konkurs na strongmana Świętojanek. Konkurencje były trudne, ale bardzo wymyślne np. ciągnięcie „tira”, czy toczenie ciągnikowej opony na czas. Ostatecznie konkurs ten wygrał  Paweł Półtorak i został strongmanem świętojanek. Nagrody w konkursach zasponsorował sklep RTV AGD pana Piotra Karbownika.

            Świetny koncert zagrał, składający się z bardzo dobrych kieleckich muzyków, zespół  „Roxanne”, grający przeboje szwedzkiego zespołu „Roxette”. Przeboje wykonane w sposób perfekcyjny, z wielką dokładnością brzmieniową oraz z doskonałym wokalem solistki na dobre rozruszały publiczność. Zespół potwierdził zasadę, iż czasami dobrze zagrany cover jest równie dobry jak oryginał. Po koncercie zespołu odbyło się widowisko Noc Kupały zagrane przez młodzież z suchedniowskiego gimnazjum, przygotowane przez Zenona Juchniewicza. Dziewczęta i chłopcy zaprezentowali tańce i stare obrzędy. Na zakończenie wypuścili na wodę lampiony. Kulminacyjnym punktem inmprezy był fantastyczny pokaz sztucznych ogni. Na zakończenie odbyła się dyskoteka, którą poprowadził DJ Lopez. Dodatkową atrakcją imprezy stanowiły pokazy związane z dawnym rzemiosłem i ginącymi zawodami. Swoje warsztaty zaprezentowali : kowal, tkaczka, garncarz i miedziownik. Dzieci miały swoje karuzele, dmuchańce i inne atrakcje.

            Jak co roku głównym celem organizacji Świetojanek jest promocja Gminy Suchedniów, pokazanie jej walorów turystycznych, kulturalnych, jest także ofertą spędzenia wolnego czasu, zarówno dla mieszkańców, jak i dla osób przyjezdnych, których w tym roku również nie brakowało, sądząc po rejestracjach samochodowych. Organizatorem imprezy był Suchedniowski Ośrodek Kultury „Kuźnica” w Suchedniowie, który pragnie podziękować sponsorom, a byli nimi :

 • Bank Spółdzielczy w Suchedniowie
 • Sklep RTV/AGD "TELDOM" Piotr Karbownik
 • "KrisMar" S.C. w Kielcach
 • "Hotel Świętokrzyski"  P.P.U.H "DENDRON" -Przemysław Działak
 • Spółdzielnia Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Suchedniowie
 • Pizzeria -Rafał Sokołowski
 • "EURO-MOBIL" Grzegorz Tumulec

ponadto dziękuje:

 • Urzędowi Miasta i Gminy Suchedniów
 • Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Suchedniowie

oraz wszystkim osobom, które bezinteresownie pomagały w organizacji tegorocznych "Świętojanek" .

 

Patronat medialny nad imprezą objęli:

- Radio Kielce
- Echo Dnia
- Telewizja świętokrzyska
- Gazeta Suchedniowska
- portal NaszSuchedniow.blogspot
- portal skarzyskoTSK24.pl

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

marzec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zegar

 • :
 • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.