Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 552

Konferencja rozpoczynająca prace nad Programem Rewitalizacji Miasta i Gminy Suchedniów na lata 2016–2026

24.06.2016

W dniu 23 czerwca 2016 r. w SOK Kuźnica odbyła się konferencja otwierająca prace nad Programem –. Rewitalizacji Miasta i Gminy Suchedniów na lata 2016-2026

Konferencję otworzył Burmistrz Cezary Błach.

Następnie pan Przemysław Janiszewski – Zastępca Dyrektora Departamentu Wdrażania EFRR w Urzędzie  Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego przedstawił założenia dotyczące programów rewitalizacji  w programach operacyjnych na lata 2014. Padły pytania na temat wysokości środków finansowych, terminów składania wniosków oraz kryteriów ich oceny.

W kolejnej prezentacji pan Marek Karłowski - przedstawiciel Instytutu Badawczego  IPC sp. z o.o
z Wrocławia-  przedstawił koncepcję metodologiczną prac wraz z planem działań partycypacyjnych służących opracowaniu Programu Rewitalizacji Suchedniowa, oraz prezentację wyników analiz i badań, mających na celu wskazanie koncentracji negatywnych zjawisk społecznych, gospodarczych, środowiskowych, przestrzenno-funkcjonalnych, technicznych.

 

Burmistrz Miasta i Gminy Suchedniów – Cezary Błach zwrócił się do Wszystkich Mieszkańców z prośbą
o aktywny udział w pracach nad dokumentem. Podkreślił , że tylko pod warunkiem zaangażowania Mieszkańców Suchedniowa hasło „Przyjdź i zmień swoje Miasto!” nie pozostanie tylko hasłem. Burmistrz zaprosił Uczestników Konferencji i Wszystkich Mieszkańców  do śledzenia aktualnych informacji na temat Programu www.suchedniow.pl, oraz przedstawił także harmonogram dalszych działań partycypacyjnych.

W szczególny sposób Burmistrz zachęcał podmioty gospodarcze i organizacje pozarządowe, które
są zainteresowane realizacją działań gospodarczych i społecznych na rewitalizowanych terenach
do zgłaszania pomysłów projektów w otwartym naborze pomysłów który zostanie ogłoszony
w najbliższym czasie. Każdy z zainteresowanych  będzie także mógł skorzystać z indywidualnego doradztwa eksperta w tym zakresie.

 

Prace nad  opracowaniem Programu Rewitalizacji Miasta i Gminy Suchedniów na lata 2016–2026 rozpoczęły się w czerwcu i potrwają do listopada 2016, kiedy Program zostanie przyjęty uchwałą Rady Miejskiej.  

Rewitalizacja to kompleksowy, skoordynowany, wieloletni, prowadzony na określonym obszarze proces przemian przestrzennych, technicznych, społecznych i ekonomicznych, inicjowany przez samorząd lokalny w celu wyprowadzenia tego obszaru ze stanu kryzysowego, poprzez nadanie mu nowej jakości funkcjonalnej i stworzenie warunków do jego rozwoju, w oparciu o charakterystyczne uwarunkowania endogeniczne.

Program Rewitalizacji będzie stanowił podstawę do ubiegania się o dofinansowanie projektów inwestycyjnych ze środków Unii Europejskiej w perspektywie finansowej na lata 2014-2020,
w zakresie rewitalizacji zdegradowanych obszarów Suchedniowa.

 

REWITALIZUJEMY SUCHEDNIÓW – PRZYJDŹ ZMIEŃ SWOJE MIASTO !

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

październik 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.