Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 474

IV edycja Świętokrzyskiego Konwentu Fantastyki Jagacon

16.05.2016

Przyszedł maj i przyroda już dawno zbudziła się do życia i dąży do pełnego rozkwitu... Nie ona jedna jednak działa na pełnych obrotach, bo oto pełną parą ruszyły przygotowania do Świętokrzyskiego Konwentu Fantastyki Jagacon.

Czwarta edycja waszego ulubionego eventu odbędzie się 5-7 sierpnia i chcemy zapewnić wam jeszcze więcej atrakcji i świetnej zabawy. Jeśli więc szukacie oderwania od problemów dnia codziennego i miejsca gdzie poznacie fantastycznych pozytywnie zakręconych ludzi, zapraszamy do Suchedniowa!

Czego już dziś możecie być pewni? Poza wypełnionym po brzegi programem prelekcji (a ilość bynajmniej nie ujmuje tu jakości), do waszej dyspozycji oddamy świetnie wyposażony games room. Wypożyczalnia gier bez prądu zapewnia tytuły nie tylko dla hardkorowych graczy, ale też tytuły familijne, czy też imprezowe. Nie samymi grami planszówkami jednak żyje człowiek , dla tych którzy preferują bardziej osobiste podejście do rywalizacji przy stole gier odbędą się turnieje zarówno gier bitewnych, takich jak znany i ceniony Warhammer 40 k, jak i karcianych, a tu z kolei kłania się Magic the Gathering, kolekcjonerska gra karcianka której przedstawiać nie trzeba.

Gdy już znudzą wam się potyczki ze znajomymi, będziecie mogli przesiąść się na wirtualną rozrywkę w klasycznym wydaniu. Do waszej dyspozycji oddamy komputery Atari, konsole Pegazus, czy Comodore dzięki strefie retrogamingu. Kto zagrywał się w Golden Axe, czy Mario Bros będzie mógł sobie zafundować powrót do przeszłości, dla tych którzy byli za młodzi by się nimi zachwycać, mają niepowtarzalną szansę by nadrobić zaległości.

W kinie zawzięcie okładają się bohaterowie, a my stawiamy na na wspólne działanie. Dzięki czemu do waszej dyspozycji z prywatnych kolekcji zostanie wam udostępniony zbiór ponad 1200 komiksów. Będą to zarówno amerykańskie, europejskie jak i azjatyckie klasyki. Czytelnia komiksów, to świetne miejsce odpoczynku i zgłębiania obrazkowych historii.

Co poza tym? Konkursy Cosplay, mecz Quidicha, a obok nich charakterystyczne dla naszego regionu legendy. Po prostu mish mash, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

Póki co na osłodę oczekiwania przypominamy Trailer zeszłorocznej edycji:
www.youtube.com/watch?v=k-9HVjWbE4U

Więcej informacji na: www.jagacon.pl

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

grudzień 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.