Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 469

wieczór literacko-muzyczny "Poetów Dwóch"

12.05.2016

Suchedniowski Ośrodek Kultury "Kuźnica" w Suchedniowie serdecznie zaprasza na wieczór literacko-muzyczny pn. "Poetów Dwóch", który odbędzie się w sali widowiskowej w dniu 20 maja 2016 r. o godz. 19.00.

W programie:

- pojedynek poetycki pomiędzy Emilem Tokarczykiem i Szczęsnym Wrońskim

- turniej jednego wiersza (mile widziane limeryki)

Oprawa muzyczna w wykonaniu Ali Zawiszy i Arka Bednarskiego

 

Szczęsny Wroński

Urodził się w Żywcu. Mieszka w Krakowie i w Kielcach.
Związany z Teatrem STU (asystent reżysera, współpracownik literacki, kierownik studia aktorskiego). Współtworzył Teatr Dialog (kierownik literacki, aktor i reżyser) i autorski Teatr Promocji Poezji, który funkcjonuje do dziś.
Spontaniczny i skłonny do prowokacji artystycznej, współtwórca polskiej kontrkultury lat 70`, leader formacji teatralno-rockowych realizującej spektakle poetyckie – nazywany poetą o duszy rockmana. Szczęsny Wroński uwielbia wędrówki, przede wszystkim w głąb samego siebie. Spotkania z ludźmi i budowanie wspólnoty serca należą do jego najważniejszych pasji.
Należy do Krakowskiego Oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Dotychczas wydał jedenaście książek.

Emil Tokarczyk

Urodzony i mieszkający w Suchedniowie, przez 12 lat związany z Warszawą; następnie cztery pierwsze lata nowego millenium spędza w  Krakowie. Tam działa w Kole Młodych Autorów ZLP przy Śródmiejskim Ośrodku Kultury - w 2003 ukazuje się antologia grupy pt.: „Ruchome Wyspy” zawierająca jego wiersze.  Autor wydanego w 2008 r. nakładem kieleckiego wydawnictwa Inga zbioru wierszy pt.: „Euforia”.  Również w tym roku nakładem wydawnictwa MyBook ukazuje się zbiór jego opowiadań pt.: „Ha Pięć En Jeden – historii pięć niczym jedna”. W 2015 wyróżniony w konkursie poetyckim „O ludzką twarz człowieka”.

Aktualnie nominowany na Festiwalu Scyzoryki 2016 w kategoriach poezja i proza.

Konstruktywny buntownik i punkujący idealista o łagodnym spojrzeniu na świat.

Ala Zawisza

Wszechstronnie uzdolniona muzycznie multiinstrumentalistka z Kielc. Potrafi grać oszałamiające rockowe solówki na gitarze elektrycznej, liryczne frazy na pianinie i szalone rytmy na perkusji  i co najciekawsze i niezwykle rzadkie wśród znakomitych muzyków - potrafi śpiewać  i to urzekająco. Członkini i założycielka kieleckiego zespołu Sound Rush. Ala jest studentką Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach na wydziale: Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuki Muzycznej. Młoda artystka ma na swoim koncie wiele wyróżnień.

Nominowana na Festiwalu Scyzoryki 2016 w kategorii instrumentalista.

Arek Bednarski

Kielecki gitarzysta działający w kilku projektach muzycznych, grający na gitarze klasycznej i elektrycznej z równą biegłością. Potrafiący grać jazzowo, rockowo, poetycko. Człowiek niezwykle skromny o wielkiej wrażliwości i kulturze osobistej.

Nominowany w dwóch kategoriach na Festiwalu Scyzoryki 2016, muzyka rockowa i muzyka poetycka

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

maj 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.