Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 448

Ulica Stokowiec drogą powiatową?

30.04.2016

Jej stan jest fatalny, podobnie jak ul. Szerokiej. Położony w 1975 roku asfalt jest w opłakanym stanie. Przebudowy wymaga sieć wodociągowa. Tylko na Stokowcu wymagane są nakłady w wysokości 7 mln zł, na ul. Szeroką 2,3 mln. Jak to sfinansować?

Temu zagadnieniu przede wszystkim poświęcone zostało spotkanie, które zorganizowały radna Lidia Pikulska oraz przewodnicząca zarządu osiedla Teresa Sułek. Na spotkanie przybyła także poseł Maria Zuba - mieszkanka osiedla, burmistrz Cezary Błach oraz wiceprzewodniczący rady miejskiej Krzysztof Adamiec.

Tematykę zdominowały inwestycje drogowe. Zaczęło się od tego, że swego czasu burmistrz wystąpił do Ministerstwa Infrastruktury z zapytaniem o możliwość dofinansowania z rezerwy ministerstwa tej inwestycji. Dostał odpowiedź negatywną, gdyż na dofinansowanie z tego źródła mogą liczyć tylko drogi powiatowe oraz wojewódzkie, a nie gminne. Na gminne można się starać o dotację u wojewody, ale są to niewielkie pieniądze. Pojawił się więc pomysł przekazania drogi Starostwu Powiatowemu w Skarżysku – Kamiennej.

–Jestem za tym i będę do tego przekonywał radę miejską, aby podjęła stosowną uchwałę o przekazaniu. Ale uchwałę o przejęciu musi też podjąć rada powiatu. Rozmawiałem ze starostą na ten temat, jest mu przychylny, w zamian za to w ramach zamiany, jestem gotowy do przejęcia przez miasto ul. E. Peck, Poziomskiego i Jasną. Do tego będę namawiał radnych – powiedział burmistrz Cezary Błach.

Szeroko kwestię tę, ale także m.in. ewentualność wsparcia budowy ul. Szerokiej przez Lasy Państwowe, przedstawiła poseł Maria Zuba.

Pełna relacja ze spotkania w najbliższym wydaniu „Gazety Suchedniowskiej”, w tym inne problemy nurtujące mieszkańców Stokowca i Szerokiej.

(fot. Jacenty Kita)

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

listopad 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.