Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 4147

Starosta Skarżyski przekazał nieruchomość Skarbu Państwa, Gminie Suchedniów. Działka będzie służyć mieszkańcom Ostojowa

25.06.2024

Nieruchomość Skarbu Państwa o powierzchni ponad 0,7 ha położona w Ostojowie została nieodpłatnie przekazana przez Powiat Skarżyski na rzecz Gminy Suchedniów. Samorządy podpisały już w tej sprawie protokół zdawczo-odbiorczy. Nastąpiło także oficjalne przekazanie terenu. Działka wraz ze znajdującymi się na niej budynkami będzie służyć mieszkańcom Ostojowa na cele kulturalne i społeczne.

Działkę, w imieniu Skarbu Państwa przekazał starosta skarżyski Artur Berus, podpisując z burmistrzem Suchedniowa Dariuszem Miernikiem protokół zdawczo-odbiorczy oraz wizytując teren nieruchomości. W trakcie przekazania obecni byli także przedstawiciele samorządu powiatu skarżyskiego – przewodniczący rady Jerzy Żmijewski, członkowie zarządu – Tadeusz Bałchanowski i Cezary Błach, rady Zbigniew Miernik, zastępca burmistrza Suchedniowa Renata Sidor, radna gminy Dorota Miernik oraz Henryk Krasowski, członek Spółdzielni Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Suchedniowie.

Stało się. Przekazanie działki Skarbu Państwa znajdującej się w Ostojowie zostało sfinalizowane. Władze samorządowe powiatu i gminy zapoczątkowały przekazanie tego terenu na rzecz gminy Suchedniów w ubiegłym roku. Burmistrzowie włączyli się w tą sprawę. Odbyliśmy spotkania z mieszkańcami. Po tych spotkaniach uznaliśmy, że interes społeczny jest priorytetem i jesteśmy przekonani, że mieszkańcom Ostojowa ten teren się należy na cele kulturalne i społeczne – podkreślił starosta Artur Berus dziękując wszystkim za zaangażowanie.

Dzięki wszystkim nam tu obecnym osiągnęliśmy sukces co mnie cieszy. Teraz pan, panie Burmistrzu dysponuje gruntem. Ruszają programy regionalne, być może będą też jakieś programy rządowe, gdzie będzie można pozyskać środki na to, żeby ten teren piękniał i żeby mieszkańcy Ostojowa mogli z niego korzystać – dodał starosta.  

Przekazanie terenu nie było łatwe. Proces przekazania nieruchomości wymagał nie tylko dobrej woli, ale także wielu rozwiązań natury formalno-prawnej. Udało się. Za doprowadzenie do pozytywnego zakończenia przejęcia tego terenu, w imieniu społeczności, podziękował Burmistrz Suchedniowa.

Cieszę się, bo pan Starosta jeszcze w ubiegłym roku w marcu na zebraniu wiejskim zadeklarował, że będzie nas wspierał i będziemy szukać jakichś rozwiązań, żeby ten grunt można przekazać naszej gminie – a nie było to łatwe, dużo pracy to wymagało, jedna ścieżka nie przyniosła pożądanego rezultatu, szukaliśmy innych rozwiązań. Ważne, że to dzisiaj stało się faktem. Mam nadzieję, że ten grunt będzie wykorzystywany na potrzeby miasta i gminy Suchedniów – zaznaczył burmistrz Dariusz Miernik.

Wszystkim zaangażowanym w sprawę, a szczególnie Staroście serdecznie dziękował także radny powiatowy Zbigniew Miernik, reprezentant mieszkańców Ostojowa w radzie powiatu, podkreślając, że jest to początek, aby działać ku lepszej przyszłości dla tego miejsca.

Nieruchomość Skarbu Państwa przekazana przez Powiat Skarżyski, na podstawie decyzji Wojewody Świętokrzyskiego, na rzecz Gminy Suchedniów położona jest w Ostojowie. Zajmuje 0,7280 ha powierzchnia, na której usytuowane są dwa budynki – budynek administracyjno-socjalny oraz budynek gospodarczy, a także wiata magazynowa. Nieruchomość jest ogrodzona oraz posiada drogę dojazdową i utwardzony plac dojazdowy.

Przekazaną nieruchomość zabudowaną położoną w Ostojowie do grudnia 2015 roku w imieniu Skarbu Państwa użytkowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Kielcach, jako bazę Obwodu Drogowego. Działka ta służyła do wykonywania statutowych zadań GDDiKA - jako zarządcy dróg krajowych. Po przejęciu od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Starosta Skarżyski gospodarował tą nieruchomością do 2024 roku. Obecnie z mocy prawa, prawo własności do nieruchomości, na podstawie decyzji Wojewody Świętokrzyskiego, nieodpłatnie nabyła za pośrednictwem Starosty Skarżyskiego, Gmina Suchedniów.
Źródło informacji: Starosta skarzyski przekazał nieruchomość Skarbu Panstwa Gminie Suchedniów 

 

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Dariusz Miernik</strong></p>

Dariusz Miernik

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

lipiec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.