Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 4144

Tłumy na obchodach „Świętojanek ‘2024

24.06.2024

Tłumy na obchodach „Świętojanek ‘2024”

Prawdziwe tłumy ściągnęły 22 czerwca nad zalew w Suchedniowie, aby uczestniczyć po kilku latach przerwy (przebudowa drogi, pandemia) w tegorocznej magicznej imprezie kulturalnej w Suchedniowie – „Świętojanek ‘2024”. Szczególnym akcentem był koncert góralskiej grupy „Baciary”. Sponsorem strategicznym był Bank Spółdzielczy w Suchedniowie świętujący w tym roku 115-rocznicę powstania.
Wydarzenie, które poprowadził Robert Szumielewicz, otworzyli burmistrz Miasta i Gminy Suchedniów Dariusz Miernik i dyrektor Suchedniowskiego Ośrodka Kultury „Kuźnica” Andrzej Karpiński.
Tegoroczna edycja „Świętojanek” była wyjątkowa dzięki bogatemu programowi artystycznemu i wielu atrakcjom. Najpierw na scenie zaśpiewał Zespół Pieśni i Tańca „Skokotliwi” z Mostek pod dyrekcją Małgorzaty Wyderskiej. Akompaniowali Dariusz Figarski (akordeon) i Ryszard Kucewicz (bębenek). Wystąpiły solistki Paulina Antoniak i Nikola Świtek ze Studia Piosenki Malwiny Ozimskiej oraz zespół „Niepokonani” grający w składzie: Tomasz Dulęba (perkusja), Paweł Stępnik (gitara+ wokal), Piotr Kabała (gitara basowa), Lech Zachariasz (instrumenty klawiszowe), Andrzej Karpiński (instrumenty klawiszowe + wokal).
Gwiazdą wieczoru, a w zasadzie popołudnia, był zespół Baciary – góralski zespół, który porwał publiczność swoim energicznym występem. Było trochę popa, rocka, biesiady, trochę disco, trochę muzycki na góralską nutę z charakterystycznym góralskim dialektem, hej! Ciekawe połączenia i właśnie to oryginalne podejście do muzyki tanecznej, to jeden z czynników, które sprawiły, że Baciary osiągnęli sukces. Grupa wystąpiła w składzie:
Na scenie zagrała też Suchedniowska Orkiestra Dęta pod batutą Wojciecha Meteraka, zatańczyły dzieci z Formacji Tanecznej „Axis” oraz zespół coverowy „Perfect”.
Zespół „Świętokrzyskie Jodły” ze Śniadki wystawił widowisko Nocy Świętojańskiej zakończone puszczaniem wianków na zalewie.
Dla uczestników przygotowano również konkursy wiedzy o Suchedniowie, quizy Banku Spółdzielczego oraz konkurs na najładniejszy wianek. Komisja w składzie: wiceburmistrz Miasta i Gminy Suchedniów Renata Sidor, Daria Mierni, Marcin i Izabela Pałacowie oceniała sześć wianków, z którym – ich zdaniem – najładniejszy był ten przygotowany przez Danutę Świerzewską. Drugie miejsce zajęła Ewelina i Spółka, a trzecie Ewa Świerzewska. Nagrody w postaci cennego sprzętu AGD wręczył burmistrz Dariusz Miernik.
Były bardzo liczne stoiska dla dzieci i gastronomiczne. Potrawy regionalne serwowały Panie z Kół Gospodyń Wiejskich w Michniowie i z Ostojowa.
Zwieńczeniem imprezy była dyskoteka prowadzona przez DJ Digi Key, która trwała do późnych godzin nocnych. Wstęp na wydarzenie był wolny, dzięki czemu każdy mógł dołączyć do wspólnej zabawy. Świętojanki 2024 były doskonałą okazją, aby spędzić czas w gronie rodziny i przyjaciół, ciesząc się tradycyjną polską kulturą i muzyką. Świętojanki, znane również jako Noc Kupały, to jedno z najbardziej malowniczych i magicznych świąt w polskim kalendarzu, obchodzone w najkrótszą noc w roku.

Galeria zdjęć SOK.KUZNICA.SUCHEDNIOW


Burmistrz zaprasza

<p><strong>Dariusz Miernik</strong></p>

Dariusz Miernik

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

lipiec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.