Logo Gmina Suchedniów

News

.

18.07.2023

Suchedniowski Ośrodek Kultury "Kuźnica" zaprasza na piknik żeglarski "Suchedniów pod Żaglami". Wydarzenie odbędzie się w sobotę 22 lipca br. nad zalewem na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suchedniowie przy ulicy Ogrodowej 11 w godzinach od 15:00 do 20:30. 
Doświadczeni skiperzy z Towarzystwa Żeglarskiego "Sterna" Skarżysko-Kamienna zabiorą chętnych na krótkie, bezpłatne rejsy po zalewie suchedniowskim na pokładach jachtów typu "Omega". W międzyczasie przy plaży członkowie "Sterny" będą prowadzili kursy prac bosmańskich, w tym wiązania węzłów żeglarskich. Będzie stoisko z zabawami dla najmłodszych i konkursy z nagrodami oraz z żeglarskim wyposażeniem. Można też będzie zrobić sobie pamiątkową fotografię w sztormiaku i marynarskich strojach. Warto też odwiedzić wystawę fotografii z rejsów po morzach i jeziorach.
 
O godzinie 19:00 rozpocznie się koncert zespołu "Old Marinners", który zabierze słuchaczy w muzyczną podróż po morzach i portach całego świata. Nie zabraknie tradycyjnych szant, skocznych, irlandzkich melodii i folkowych pieśni z różnych krajów.
 
"Old Marinners" wystąpią w składzie:
Martyna Jurga - thin whistle, flet poprzeczny, śpiew
Magdalena Piasta - Bolechowska - skrzypce, śpiew
Andrzej Filipiak - gitara basowa, śpiew
Arkadiusz Rurarz - banjo, mandolina, harmonijka ustna, śpiew
Grzegorz Ziętkowski - gitara akustyczna, śpiew

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu inicjatyw oddolnych "Suchedniów: Kulturalnie", realizowanego przez Suchedniowski Ośrodek Kultury "Kuźnica". Autorem projektu "Suchedniów pod Żaglami" jest Jakub Kuszewski.
 
Wstęp wolny
Serdecznie zapraszamy
 
 

 

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Dariusz Miernik</strong></p>

Dariusz Miernik

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

luty 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.