Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 3779

Podsumowanie projektu dla seniorów

15.06.2023

W suchedniowskiej „Kuźnicy” 14 czerwca odbyło się uroczyste podsumowanie dwuletniego projektu „Klubu Seniora jako Ośrodki Wsparcia Dziennego dla Mieszkańców Miasta i Gminy Suchedniów”. Jego wartości to 2.081.579 zł, w tym: środki UE – 1.1769.342 zł, budżet państwa – 150.956 zł, a środki własne Gminy Suchedniów – 161.280 zł.

Uczestników wydarzenia, którzy licznie wypełnili salę kinową, powitał dyrektor ośrodka Andrzej Karpiński, całość poprowadziły Urszula Sułek i Alicja Pająk. Poza seniorami na spotkanie przybyły władze samorządowe, partnerzy projektu, pracownicy MGOPS, którzy koordynowali projekt, przedstawiciele instytucji i organizacji współpracujących z seniorami.

O założeniach i efektach projektu mówiła Magdalena Marzec, kierownik MGOPS. Łącznie zorganizowano 3476 godzin zajęć i 24 warsztatów i zajęć, w których łącznie uczestniczyło 101 osób, w tym 82 kobiety i 19 mężczyzn. Na potrzeby klubu w Suchedniowie zaadaptowano lokal przy ul. Sportowej, w Michniowie zajęcia odbywały się w Centrum Kształceniowo Integracyjnym. Zakupiono samochód na potrzeby seniorów oraz mnóstwo sprzętu i wyposażenia.

Podczas spotkania popłynęło mnóstwo podziękowań dla wszystkich zaangażowanych w jego przygotowanie i realizację. Burmistrz Miasta i Gminy Suchedniów Cezary Błach zadeklarował, że kluby nadal będą funkcjonowały.

O projekcie „Okiem seniora” opowiadała Alicja Pająk: -Najważniejsze jest to, że pogłębiliśmy relacje partnerskie i koleżeńskie. Te przeżycia i czas spędzony razem spowodował, że jesteśmy jedną wielką rodziną seniorów – mówiła.

Zebrani wysłuchali też wykładu specjalisty neurologa Beaty Sokołowskiej zatytułowany „Oskarżam cukier”, wiersze recytowali Andrzej Synowiec, Teresa Krogulec i Danuta Świeżewska.  Z zachwytem spotkało się wykonanie „Etiudy perkusyjnej” przez seniorów pod kierunkiem Martyny Dolęgi. Prowadząca do wspólnej zabawy zaprosiła także publiczność.  

Działania Rady Seniorów na rzecz powstania klubów przypomniała jej przewodnicząca Halina Ostrowska, w imieniu seniorów podziękował Andrzej Synowiec. Podziękowań było mnóstwo, a chyba najwięcej otrzymała – poza władzami lokalnymi i pracownikami MGOPS – Karolina Gałczyńska-Szymczyk.

Nie mogło zabraknąć tortu i poczęstunku, a na koniec przepiękne wydarzenie muzyczne w wykonaniu zespołu „Artes Ensemble” pod dyrekcją pianisty wirtuoza Andrzeja Janaszka zatytułowane „W tanecznych rytmach dokoła świata”.

Jacenty Kita


Burmistrz zaprasza

<p><strong>Dariusz Miernik</strong></p>

Dariusz Miernik

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

lipiec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.