Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 3649

Narada roczna skarżyskich strażaków

15.02.2023

14 lutego 2023 r. w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku- Kamiennej odbyła się narada podsumowująca działalność Komendy Powiatowej PSP za 2022 r. Podczas spotkania  zostały również omówione  zadania  przyjęte  do realizacji na 2023 r.

W naradzie, której gospodarzem był Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej – mł. bryg. Marcin Jasiński, brali udział między innymi: Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski,  Zastępca Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Kielcach st. bryg. Artur Brachowicz, Starosta Skarżyski Artur Berus, Wiceprezydent  Miasta Skarżyska-Kamiennej Krzysztof Myszka. W naradzie uczestniczyli także, Burmistrz Miasta i Gminy Suchedniów Cezary Błach, Wójt gminy Bliżyn Mariusz Walachnia, Wójt gminy Skarżysko Kościelne Jacek Bryzik, prezesi  jednostek OSP powiatu skarżyskiego funkcjonariusze i pracownicy Komendy Powiatowej PSP w Skarżysku-Kamiennej.

Naradę rozpoczął Komendant Powiatowy PSP w Skarżysku-Kamiennej, który po przywitaniu wszystkich zaproszonych gości, w formie prezentacji multimedialnej dokonał szczegółowej analizy zadań zrealizowanych w minionym roku przez Państwową Straż Pożarną i jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w zakresie funkcjonowania KSRG na terenie powiatu skarżyskiego. Komendant w swoim wystąpieniu w szczególny sposób odniósł się do  zagadnień operacyjnych związanych
z działaniami interwencyjnymi oraz szeroko pojętej działalności prewencyjnej. Zwrócił uwagę na istotną rolę jednostek OSP jaką odgrywają w prawidłowym funkcjonowaniu systemu KSRG, a także na ogromną rolę  władz samorządowych i powiatu w tworzeniu bezpiecznego systemu skutecznie chroniącego lokalną społeczność przed zagrożeniami.

Podziękował wszystkim włodarzom, urzędom i innym podmiotom za pomoc i zaangażowanie w organizację ochrony p.pożarowej, za wszelkie formy wsparcia dla strażaków przy realizacji postawionych przed nimi zadaniami.

Po wystąpieniu Komendanta Powiatowego PSP w Skarżysku-Kamiennej głos zabrał st. bryg. Artur Brachowicz, który przestawił działalność jednostek ochrony przeciwpożarowej na terenie województwa świętokrzyskiego w roku 2022 oraz podziękował za realizację celów w ubiegłym roku. Następnie głos zabrał Marszałek Andrzej Bętkowski, który podziękował wszystkim strażakom powiatu skarżyskiego i instytucjom wspierającym  za całoroczny wkład w kreowaniu bezpieczeństwa. Po wystąpieniu Pana Marszałka głos zabrał jeszcze Starosta Skarżyski Artur Berus, który zadeklarował pomoc w realizacji postawionych celów na rok 2023.

Po zakończeniu wystąpienia i krótkiej dyskusji w sprawach programu naradę zakończył Komendant Powiatowy PSP w Skarżysku-Kamiennej jeszcze raz dziękując wszystkim za obecność i wspieranie ochrony przeciwpożarowej.

Opracowanie: asp. Rafał Maciejczak  - oficer prasowy KP PSP w Skarżysku-Kamiennej
Zdjęcia:  mł. bryg. Marcin Kuźdub - KP PSP w Skarżysku-Kamiennej

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

grudzień 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.