Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 3588

„Miej serce i patrzaj w serce” – wspaniały finał projektu

28.11.2022

Wernisaż wystawy malarstwa i spektakl teatralny w wykonaniu Suchedniowian - to wydarzenia, które w piątkowy wieczór, 25 listopada przyciągnęły do Suchedniowski ego Ośrodka Kultury "Kuźnica" kilkaset osób.

Inspiracją były "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza, wydane 200 lat temu - w 1822 r., w symboliczny sposób otwierające epokę romantyzmu w Polsce.

Wystawa i widowisko były zwieńczeniem wieloetapowego, międzypokoleniowego projektu pt. „Miej serce i patrzaj w serce” realizowanego z okazji tej okrągłej rocznicy w Suchedniowie, a współfinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

O godz. 18.00 dyrektor „Kuźnicy” Andrzej Karpiński powitał licznie zebranych na wernisażu wystawy oraz prezentacji publikacji „Ballady i romanse” w malarstwie. Opiekę merytoryczna na tą częścią projektu sprawowała Anna Salwa, a opiekę plastyczna Agnieszka Maślak. Na wystawie znalazły się prace: Teresy Krogulec, Danuty Grabowskiej, Grażyny Kabały, Teresy Babiarz, Bogusławy Białek, Agnieszki Maślak, Anny Brzezińskiej, Grażyny Żmijewskiej, Danuty Rokity, Anny Salwy i Urszuli Sułek. Inspiracją do powstania wystawy 20 obrazów i ilustracji stały się cztery ballady Adama Mickiewicza: „Świtezianka”, „Powrót taty”, „Lilie” i „Romatyczność”. Wystawie towarzyszyła promocja albumu-katalogu. Autorem projektu graficznego wydawnictwa była María Magdalena Pajek.

W drugiej cześci wydarzenia widzowie obejrzeli premierę widowiska międzypokoleniowego na podstawie „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza pt. „Miej serce i patrzaj w serce”, poprzedzone projekcją relacji filmowej z prób do spektaklu. Wystąpili w nim aktorzy-amatorzy, ludzie bardzo różnych zawodów oraz uczniowie i młodzież. Reżyserem spektaklu była Jagoda Juchniewicz, autorem scenografii Łukasz Kutwin, realizatorem nagłośnienia Pawel Zubiński a oświetlenia Kamil Garbala.

Organizatorem wydarzenia byli Suchedniowski Ośrodek Kultury „Kuźnica” oraz Stowarzyszenia „Kuźniczy Krąg”. Pomysłodawczynią, autorką projektu i jego koordynatorką była Agnieszka Wlodarczyk-Mazurek – kierownik artytyczny SOK Kuźnic

Podczas wernisażu wręczono także nagrody dla laureatów konkursu literackiego „Kartka z mojego dziennika w przyszłości”, na który wpłynęły 22 prace. Oceniło je jury w składzie: Marlena Zynger, dr Paulina Kwaśniewska-Urban, Agnieszka Nowak i Zofia Maciejczyk. które przyznało I nagrodę dla Maksymiliana Buczka (SP 1) oraz wyróżnienia dla: Neli Bujnowskiej (SP Ostojów), Jowity Mazurek (SP 3) i Wiktorii Piwowarczyk (SP Ostojów). Konkurs to jedna z 6 inicjatyw realizowanych w ramach projektu Dom Kultury+.

 

Relacja fotograficzna: https://www.facebook.com/gmina.suchedniow

 

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Dariusz Miernik</strong></p>

Dariusz Miernik

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

maj 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.