Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 3583

Zapraszamy na legendarny koncert zespołu NIRVANA na ekranie kina "Kuźnica" w Suchedniowie

25.11.2022

Rok 1993. Rok, którego część z Was zapewne nie pamięta bo jeszcze wtedy nie było Was na świecie. Ci, którzy byli, pamiętają te czasy jako okres budzącej się do życia i wielkiego skoku Doliny Krzemowej, pierwszego koncertu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w Jeleniej Górze odnotowano +17*C w styczniu, a Waldemar Pawlak został premierem RP. "W świecie" było nie mniej ciekawie: premierę miał procesor Intel Celeron, na ekrany kin wprowadzono Park Jurajski i Listę Schindlera, Colin Jackson pobił Rekord Świata w biegu na 110 m przez płotki, a Prezydentem USA został kolega Moniki Levinski (który „palił trawę, ale się nie zaciągał")... Każdy z Was teraz myśli: Niemożliwe! Przecież to było tak niedawno! A jednak 29 lat temu!!! Jakże zwodniczy jest ludzki umysł, jakże potrafi płatać figle!
Ten figlarny 1993 roku dał nam jeszcze jedno Wspaniałe Wydarzenie, nie wiadomo tylko czy było wspanialsze dla Nas czy dla telewizji, która od tego dnia już nie była taka sama. Otóż w listopadzie tego roku telewizja MTV zarejestrowała wydarzenie muzyczne, którego kaliber w tamtych czasach był porównywany tylko z wielkim powrotem Elvisa w 1969 roku i jego spektakularnym show „Elvis" dla stacji NBC. Tego dnia w studiach telewizyjnych SONY swój MTV Unplugged Live in New York nagrała NIRVANA. Koncert zarejestrowany i wydany potem na kasetach, płytach CD i DVD stał się ikonicznym wydarzeniem w dziale „rozrywka". Legenda grunge'u (swoją drogą Nirvana została legendą po 4 latach kariery) złamała te wszystkie stereotypy, wywróciła poprawność tworzenia telewizyjnego show i położyła kamień węgielny pod całą swobodę przekazu artystycznego, który mamy dziś.

Pamiętacie to? Ten fascynujący spektakl z centralnie umieszczoną sceną, świecami, kwiatami i muzykami palącymi papierosy podczas koncertu? Nie?! Będzie zatem okazja przypomnieć sobie to wydarzenie i to w fantastycznych warunkach. Zapraszamy w niedzielę 18 grudnia o godz. 19:00 na drugi wieczór z cyklu „Wielki Koncert", gdzie w sali kinowej Kina Kuźnica, w najlepszych możliwych warunkach wizji i fonii obejrzymy wspólnie koncert Nirvana – MTV Unplugged in New York. Wyciągnijcie z szafy swoje flanelowe koszule i podziurawione swetry, załóżcie glany albo trampki i przyjdźcie zobaczyć co ten 1993 rok nam dał na zawsze!

W klimat koncertu wprowadzi nas Łukasz Maciejczyk.
Plakat promujący wydarzenie wykonał Łukasz Kutwin.

Wydarzenie na portalu Facebook:
https://www.facebook.com/events/819916195983910?ref=newsfeed

Wstęp wolny! Serdecznie zapraszamy!

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Dariusz Miernik</strong></p>

Dariusz Miernik

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

listopad 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.