Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 3535

„Świętokrzyski Anioł Dobroci”

20.10.2022

17 października w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach odbyła się uroczysta gala konkursu „Świętokrzyski Anioł Dobroci”. Wyróżnienie za działalność charytatywną otrzymała między innymi Rada Rycerzy Kolumba 15299 im. Błogosławionego Jana Pawła II w Suchedniowie, zgłoszona do konkursu, przez obecnego na uroczystości Burmistrza Miasta i Gminy Suchedniów - Cezarego Błacha. Radę reprezentował brat Jacek Furmańczyk. 

Konkurs „Świętokrzyski Anioł Dobroci” - jedyna tego typu inicjatywą o charakterze regionalnym - jest stałym punktem w kalendarzu najważniejszych wydarzeń województwa świętokrzyskiego. Ideą konkursu jest zwrócenie szczególnej uwagi na pracę wykonywaną przez ludzi w różnych instytucjach pomocy i integracji społecznej oraz organizacjach pozarządowych niosących pomoc w najtrudniejszych chwilach życia.

Laureatami tegorocznej edycji Konkursu zostali:
w kategorii indywidualnej – przeznaczonej dla osób, które ze szczególnym zaangażowaniem i poświęceniem niosą pomoc osobom i rodzinom w trudnej sytuacji życiowej – Magdalena Gościniewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach.
oraz
w kategorii zespołowej – dla jednostek organizacyjnych pomocy i integracji społecznej, stowarzyszeń oraz organizacji pozarządowych prowadzących działalność w zakresie pomocy społecznej, tworzących i wdrążających innowacyjne projekty – Dom Pomocy Społecznej w Kurozwękach.

Suchedniowska Rada Rycerzy Kolumba przy parafii Św. Andrzeja Apostoła w Suchedniowie działa w Suchedniowie od kwietnia 2011 roku. Prowadzi różnego rodzaju akcje charytatywne, a także organizuje dla mieszkańców i z mieszkańcami różnorodne wydarzenia integrujące rodziny, parafię i miasto: międzypokoleniowe pikniki, turnieje, zbiórki darów, pomoc rzeczowa i finansowa, mikołajki, koncerty i wiele innych. Zawsze głównym celem ich działalności jest dobro człowieka.

Więcej informacji nt gali: https://www.swietokrzyskie.pro/statuetki-swietokrzyskiego-aniola-dobroci-wreczone/

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Dariusz Miernik</strong></p>

Dariusz Miernik

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

wrzesień 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.