Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 3497

Naturalnie Aktywny Jubileusz

26.09.2022

Wydarzenie pod tym tytułem zorganizowało 25 września Fundacja Triada we współpracy z partnerami jako element obchodów 60-lecia nadania praw miejskich dla Suchedniowa. Szkoda tylko, że aktywnie nie byli mieszkańcy i tak nieliczna ich grupa wzięła udział w tym ciekawym przedsięwzięciu.

W południe sprzed urzędu miasta wyruszył marszobieg na niwy szlak turystyczny, na którym ustawiono dziesięć tablic ze zdjęciami i opisem wydarzeń i osób związanych z przeszłością miasta. Szlak wiedzie spod magistratu ulicą Warszawską, nasypem dawnej kolejki wąskotorowej, koło kościoła, dalej przez park miejski do dworca kolejowego, ulicy Sportowej, Jasnej aż do Suchedniowskiego Ośrodka Kultury „Kuźnica”. Podczas wędrówki o barwnej przeszłości miasta opowiadał Andrzej Grabkowski.

Uczestnicy marszobiegu po godzinie 15.00 dotarli przed „Kuźnicę”, gdzie czekały na nich zalewajka, pierogi i chleb ze smalcem serwowane przez „Michniowianki” oraz ciasta przygotowane przez panie z zespołu „Skokotliwi”. Stoiska promocyjne miał powiat skarżyski oraz Nadleśnictwo Suchedniów, na którym za darmo można było otrzymać sadzonki sosen i dębów.

Była też prezentacja jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Suchedniowie z okazji zbliżającej się 120 jej istnienia (w 2023 roku) oraz pokaz ratownictwa w wykonaniu naszych druhów.

Następnie odbyła się debata publiczna „Suchedniów. Wczoraj i jutro”, w której wzięli udział: Andrzej Grabkowski, burmistrz Cezary Błach, członek zarządu powiatu Tadeusz Bałchanowski, nadleśniczy Piotr Fitas, redaktor Mateusz Bolechowski oraz Karol Miernik z Fundacji Triada.

Na zakończenie wydarzenia odbył się koncert barda Zbigniewa Bibera.

Jacenty Kita

Link do fotorelacji  z wydarzenia https://www.facebook.com/gmina.suchedniow

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Dariusz Miernik</strong></p>

Dariusz Miernik

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

listopad 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.