Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 3496

Trwa przebudowa ulicy Stokowiec

23.09.2022

Nowa nawierzchnia oraz długo wyczekiwany chodnik – tak zmienia się ulica Stokowiec w Suchedniowie, która po kilku dekadach doczekała się remontu –Pierwsze pisma do gminy w tej sprawie składaliśmy w 1998 roku – wspomina Teresa Sułek, przewodnicząca zarządu osiedla.

Wzmożone prace już trwają. Na placu budowy jest bardzo dużo sprzętu i ludzi.
Wartość umowy opiewa na kwotę 9.7 miliona złotych.

-W pierwszej kolejności prace są prowadzone na najdłuższym odcinku ulicy, czyli od skrzyżowania z ulicą Szeroką do stacji kolejowej Suchedniów Północny. Jest to wprawdzie środkowy odcinek ulicy, ale realizujemy go w pierwszej kolejności, ponieważ w całości jesteśmy właścicielem gruntu. W ramach tego etapu powstanie nowa nawierzchnia, chodnik wraz ze ścieżką rowerową oraz sieć wodociągowa – wyjaśnia burmistrz Cezary Błach, który w dniu 23 września, w towarzystwie poseł Agaty Wojtyszek, doradcy wojewody Marii Zuby i Teresy Sułek wizytował plac budowy.

W dalszej części planowana jest przebudowa odcinka od skrzyżowania z ulicą Szeroką do przejazdu kolejowego przy stacji Suchedniów. Burmistrz dodaje, że w tym przypadku opracowanie dokumentacji projektowej potrwa nieco dłużej, ponieważ jest to teren kolejowy o nieuregulowanym stanie prawnym.

Od dłuższego czasu trwają też rozmowy pomiędzy magistratami w Suchedniowie i Skarżysku, w celu połączenia ścieżką rowerową dzielnic Stokowiec w Suchedniowie i Rejów w Skarżysku-Kamiennej. Samorządowcy chcą utworzenia ścieżki rowerowej w ramach partnerstwa Miejski Obszar Funkcjonalny Miasta Północy. Z pewnością ucieszy ona wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku, jak również może ona stać się częścią większej trasy rowerowej przebiegającej przez północną część województwa.


Burmistrz zaprasza

<p><strong>Dariusz Miernik</strong></p>

Dariusz Miernik

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

październik 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.