Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 3483

Naturalnie Aktywny Jubileusz - marszobieg + piknik z okazji 60-lecia miasta Suchedniów

14.09.2022

 W bieżącym roku przypada 60. rocznica uzyskania praw miejskich przez Suchedniów. Z tej okazji zapraszamy do wspólnego świętowania podczas wydarzenia „Naturalnie Aktywny Jubileusz”.
25 września odbędzie się marszobieg przeprowadzony przygotowanym przez Fundację Triada nowym szlakiem turystycznym, na który składa się 10 tablic z historią i archiwalnymi zdjęciami miejscowości. Trasa szlaku wynosi około 6km i prowadzi przez teren miasta. Marszobieg poprowadzi regionalista Pan Andrzej Grabkowski, który podzieli się z uczestnikami swoją bogatą wiedzą na temat miejscowości.
Zbiórka odbędzie się na skwerze pod UMiG Suchedniów przy ul. Fabrycznej o godzinie 11:30. Start marszobiegu przewidziany jest na godzinę 12:00. Dla mieszkańców ościennych gmin powiatu skarżyskiego, chcących wziąć udział w wydarzeniu, Starostwo Powiatowe zorganizowało bezpłatny transport na miejsce startu. Aby z niego skorzystać należy zapisać się telefonicznie do 21 września. Zgłoszenia pod numerem telefonu: 570 047 598.
Trasa marszobiegu zakończy się na terenie SOK Kuźnica, gdzie dla uczestników będzie czekał poczęstunek przygotowany przez KGW Michniowianki. W dalszej części wydarzenia zaplanowana jest prezentacja OSP w Suchedniowie z okazji zbliżającej się 120. rocznicy powstania jednostki.
Następnym punktem będzie debata publiczna "Suchedniów. Wczoraj i jutro". Wspólnie zastanowimy się nad przyszłością Suchedniowa, ale także przypomnimy sobie lata ubiegłe, wskażemy jakie perspektywy stały przed miejscowością i jakie szanse wciąż ma na rozwój. Każdy z uczestników będzie miał możliwość zadania pytania zaproszonym prelegentom.
Na zakończenie wydarzenia wystąpi wszystkim znany bard Zbigniew Biber, który po raz kolejny zabierze słuchaczy w muzyczną podróż po górskich szlakach. Chłodny wieczór ociepli ognisko.
Podczas pikniku nie zabraknie stoisk regionalnych wystawców i instytucji lokalnych. Odbędą się także warsztaty z fototransferu, podczas których uczestnicy sami będą mogli przygotować swoją pamiątkę z wydarzenia. (Liczba uczestników w warsztatach ograniczona.) Wydarzenie odbywa się pod patronatem honorowym: Wojewody Świętokrzyskiego, Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, Starosty Skarżyskiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Suchedniów.
Partnerami wydarzenia są: Urząd Miasta i Gminy Suchedniów, Suchedniowski Ośrodek Kultury "Kuźnica", Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej, Nadleśnictwo Suchedniów oraz OSP Suchedniów.
Wydarzenie sfinansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

 

https://www.facebook.com/events/1470381093439372/?ref=newsfeed

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

grudzień 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.