Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 3396

Uroczysta gala z udziałem pierwszaków z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Ostojowie

24.06.2022

Uczniowie klasy pierwszej Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Wandy Łyczkowskiej w Ostojowie zostali laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w ramach XII edycji programu „Twoje dane – Twoja sprawa” pod hasłem „Ochrona danych osobowych na co dzień”. Celem konkursu było zachęcenie młodych ludzi do głębszego zainteresowania się problematyką ochrony prywatności i danych osobowych, promowanie tych zasad, popularyzowanie wiedzy o nich, a także podkreślenie istotnej roli tematyki ochrony prywatności i danych osobowych w życiu każdego człowieka. Młodzi ludzie zdecydowanie lepiej radzą sobie z nowymi technologiami niż ich rodzice, a przede wszystkim dziadkowie, warto więc było wykorzystać twórczy potencjał najmłodszych w dotarciu do seniorów. W tym roku zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie dla seniorów nagrania głosowego (podcast) na temat zasad ochrony danych osobowych i bezpiecznego korzystania z sieci. Wręczenie nagród odbyło się 21 czerwca 2022 r. podczas uroczystej gali w Warszawie. Klasę pierwszą podczas tej uroczystości godnie reprezentowały uczennice Maja Widurska i Gabriela Detka. Na ich ręce zostały złożone gratulacje i przekazane dyplomy oraz upominki, które wręczyli Robert Tyszewicz - dyrektor Urzędu Ochrony Danych Osobowych i Agata Jasztal - dyrektor Zespołu Spraw Międzynarodowych i Konstytucyjnych w Biurze Rzecznika Praw Dziecka. Na rosnący wpływ Internetu na życie młodego pokolenia zwrócił uwagę także Mikołaj Pawlak, Rzecznik Praw Dziecka, który jako patron honorowy programu skierował do laureatów i uczestników specjalny list. W jego imieniu odczytała go dyrektor Agnieszka Jasztal. Sukces pierwszoklasistów i gratulacje są dla nas wyróżnieniem za udział i zaangażowanie. To ogromna radość dla najmłodszych, czyli dwudziestki pierwszaków, które doskonale w zespole poradziły sobie z tym zadaniem.
Serdeczne podziękowania składamy przedstawicielom Rodziców klasy pierwszej Państwu Annie i Łukaszowi Widurskim za towarzyszenie nam w tym ważnym wydarzeniu. Uroczysta Gala  była równie okazją do podsumowania dobiegającej końca XII edycji programu „Twoje dane – Twoja sprawa”, w którym nasza szkoła uczestniczy. W tym roku szkolnym w programie udział wzięło 307 szkół, które zrealizowały 3543 lekcje oraz 1296 inicjatyw – w tym 463 z okazji XV Dnia Ochrony Danych Osobowych. 44270 uczniów brało udział w zajęciach lekcyjnych, pozalekcyjnych i wydarzeniach tematycznych. 5122 nauczycieli zostało przeszkolonych i zaangażowanych w działania, aby idea ochrony prywatności i danych osobowych stanowiła ważny element szkolnej edukacji.

https://glos.pl/nasz-patronat-laureaci-konkursow-xii-edycji-programu-edukacyjnego-uodo-twoje-dane-twoja-sprawa-odebrali-nagrody

https://uodo.gov.pl/pl/480/2402

                                                                              

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

listopad 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.