Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 3346

„Pora na bezpieczeństwo seniora”

12.05.2022

Uczniowie Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Wandy Łyczkowskiej w Ostojowie zostali laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w ramach XII edycji programu „Twoje dane – Twoja sprawa” pod hasłem „Ochrona danych osobowych na co dzień”. 
Decyzją Komisji Konkursowej, składającej się z przedstawicieli Urzędu Ochrony Danych Osobowych oraz Ośrodka Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie klasa pierwsza zajęła drugie miejsce w wyżej wymienionym konkursie w kategorii szkół podstawowych.

W tym roku zadaniem uczniów było przygotowanie nagrania głosowego skierowanego do seniorów na temat zasad ochrony danych osobowych i bezpiecznego korzystania z sieci. „Pora na bezpieczeństwo seniora” to tytuł autorskiego podcastu, którego wartość merytoryczna, twórcze podejście do tematu oraz jasny przekaz adekwatny do odbiorcy został doceniony. Nagranie zostało stworzone w oparciu o cykl porad „Warto wiedzieć…”, które UODO opracowało na potrzeby realizacji programu edukacyjnego. Poprzedzone ono było cyklem zajęć z uczniami na temat bezpieczeństwa w sieci.
Celem konkursu było zachęcenie młodych ludzi do głębszego zainteresowania się problematyką ochrony prywatności i danych osobowych, promowanie tych zasad, popularyzowanie wiedzy o nich, a także podkreślenie istotnej roli tematyki ochrony prywatności i danych osobowych w życiu każdego człowieka. Uczniowie zdecydowanie lepiej radzą sobie z nowymi technologiami niż ich rodzice, a przede wszystkim dziadkowie, warto więc było wykorzystać twórczy potencjał najmłodszych w dotarciu do seniorów.
Sukces pierwszoklasistów i gratulacje są dla nas wyróżnieniem za udział i zaangażowanie. To ogromna radość dla najmłodszych, czyli dwudziestki pierwszaków, które doskonale w zespole poradziły sobie z tym zadaniem.
Gratulacje skierowane były również do nauczycieli za przygotowanie uczniów i przeprowadzenie zajęć oraz opiekę merytoryczną w tym obszarze tematycznym. W tym miejscu kierujemy ogromne słowa podziękowania Panu Michałowi Grudniewskiemu (przedstawicielowi Rodziców tej klasy) za zaangażowanie w nasze przedsięwzięcie, pomoc techniczną i montaż podcastu.

Nagrody i gala przed nami. O nich wkrótce.

Wyniki konkursu zostały zamieszczone również na stronie internetowej UODO tutaj.


Burmistrz zaprasza

<p><strong>Dariusz Miernik</strong></p>

Dariusz Miernik

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

czerwiec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.