Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 3342

Zapraszamy na legendarny koncert ZBIGNIEW WODECKI with MITCH&MITCH na ekranie kina "Kuźnica" w Suchedniowie!

09.05.2022

"Kochani Ludzie, jak chcecie mieć radość ze słuchania, z oglądania to musicie się nauczyć oglądać obrazu i nauczyć się słuchać muzyki" - Zbigniew Wodecki, wywiad radiowa Jedynka 2016 r.
W pięć lat po śmierci wielkiego Artysty, pisanego przez największe "A" jakie jest możliwe, Artysty jakim niewątpliwie był Zbigniew Wodecki spotkamy się w sali koncertowej SOK "Kuźnica" w Suchedniowie, aby znów posmakować muzyki Wodeckiego, znów popatrzeć na Mistrza na scenie. Nie będzie to jednak zwykły wieczór z odtwarzaniem nagrań Wodeckiego ze starych płyt, tym razem zasiądziemy wygodnie w kinowych fotelach, aby na wielkim ekranie suchedniowskiego kina obejrzeć zapis koncertu z 2014 roku, który miał miejsce we wspaniałym Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Lutosławskiego. Tamtego dnia Wodecki w towarzystwie zespołu Mitch & Mitch Orchestra and Choir  w brawurowy sposób wykonali zestaw utworów z debiutanckiego Long Playa Wodeckiego (wydany w 1976 r.), uzupełniając zestaw kilkoma dodatkowymi pozycjami. Ze tej mieszanki bezkompromisowego podejścia do muzyki (Mitch&Mitch) oraz perfekcji, absolutu muzycznego jakim był talent, kunszt Wodeckiego powstała ponadczasowa produkcja. Projekt nazwany "1976: A Space Oddysey" od pierwszego wykonania, wręcz od samego zalążka skradł serca setek tysięcy - trasa koncertowa obejmowała występy w całej Polsce, czasami w miejscach nieprawdopodobnych (bo kto to słyszał big-band i faceta po konserwatorium na Openerze w Gdyni?). Zatem na scenie mamy Mistrza, nieokiełznaną energię awangardowego, alternatywnego zespołu Mitch & Mitch oraz pełny skład Orkiestry Koncertowej Polskiego Radia. To się nie mogło nie udać! W 2014 r. materiał został zarejestrowany metodą wielościeżkową oraz wizualnie podczas koncertu w studio im. Lutosławskiego. Wydany w 2015 r. na płycie audio CD, DVD i podwójnym winylu stał się totalnym hitem.

W dniu 22 maja b.r. mija kolejna, piąta już rocznica śmierci Wodeckiego. "Jak to, piąta? to już tyle lat? ". Niestety, czas płynie jego muzyka wciąż w nas zaciera ten dystans, dystans którego nie chcielibyśmy nigdy zaznać. 

Zapraszamy zatem 29 maja 2022 r. o godzinie 19.30 do sali kinowej SOK "Kuźnica" w Suchedniowie na wspólne delektowanie się ostatnią płytą LIVE Wodeckiego, ostatnim zapisem Jego koncertu, ale nie ostatnim uniesieniem, zachwytem i podziwem dla tej muzyki. Jak to śpiewał Wodecki: "O - po - wiaaaadaj, nikt nie opowiada tak jak Ty....". 
W klimat koncertu wprowadzi nas Łukasz Maciejczyk.
Plakat promujący wydarzenie wykonała Maria Pajek.

Poniżej znajdą Państwo dwa bardzo przydatne linki do krótkich materiałów dotyczących tamtego koncertu. Zachęcamy do ich obejrzenia zaraz przed pojawieniem się w sali kinowej, naprawdę doświadczycie wspaniałej uczty. 
Wydarzenie na portalu Facebook:

 

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

maj 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.