Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 3320

MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ W BADMINTONIE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY PUCHAR GÓR ŚWIĘTOKRZYSKICH - IV MEMORIAŁ IM. STEFANA PAWLUKIEWICZA.

25.04.2022

Za nami Puchar Gór Świętokrzyskich
Od piątku 22 kwietnia 2022 r. do niedzieli 24 kwietnia w Suchedniowie odbył się badmintonowy „Puchar Gór Świętokrzyskich”, będący jednocześnie „Memoriałem Stefana Pawlukiewicza”. Puchar Gór Świętokrzyskich odbył się po raz osiemnasty. Impreza wymyślona, rozwijana i prowadzona przez Stefana Pawlukiewicza od kolejnego roku po jego śmierci jest również memoriałem jego pamięci. To już czwarty Puchar bez tego pasjonata, społecznika i świetnego organizatora i jednocześnie czwarty memoriał.
W tym roku rywalizowało 254 zawodników z 61 klubów z całej Polski oraz zawodnicy z Ukrainy.
Ceremonię powitania poprowadził oraz biografię Stefana Pawlukiewicza przypomniał Krzysztof Piątek. Zawodników oraz gości powitał prezes ŚZB Zbigniew Wojciechowski, oficjalnego otwarcia turnieju dokonał zastępca burmistrza Dariusz Miernik.
Przed rozpoczęciem sportowych zmagań miała miejsce miła uroczystość. Aleksandra Dąbczyńska przez prezes MKS Orlicz Suchedniów Justynę Wierzbińską została wyróżniona honorowym członkostwem klubu sportowego Orlicz. Po Zdzisławie Włodarczyku to druga osoba z tym wyróżnieniem.
Rywalizowano w trzech odrębnych turniejach: Grand Prix Młodzieżowców U-23, Grand Prix Juniorów Młodszych U-17 oraz Grand Prix Młodzików Młodszych U-13.
Ogłoszenie wyników i dekoracja najlepszych miała miejsce w dniu 24 kwietnia.
Suchedniów był reprezentowany przez dwa kluby: Orlicz i PlusLift Nike oraz jednego zawodnika niezrzeszonego (Radosław Rębak), których przedstawiciele dziesięciokrotnie stawali na podium. Najlepiej zagrał Piotr Tomaszewski (PlusLift Nike) stając trzy razy na najwyższym stopniu podium. Największą niespodziankę sprawił debel dziewcząt z Orlicza Oliwia Obara/Zuzanna Turska wygrywając w swojej kategorii wiekowej. Pierwsze miejsce zajął jeszcze Jakub Dulemba w deblu. Był to bardzo dobrze zorganizowany turniej, do którego dostroili się zawodnicy, grając na najwyższym poziomie. O zwycięstwa i miejsca na podium nie było łatwo. Rozegrano aż 452 mecze, tym bardziej gratulacje dla naszych zawodników i zawodniczek za dojście do strefy medalowej. Poniżej miejsca reprezentantów suchedniowskich klubów:

Kategoria U-13

1. Oliwia Obara/Zuzanna Turska (debel)

1. Jakub Dulemba/Aleksandra Wasilewska (SKB Suwałki) (mikst)

2. Radosław Rębak/Mikołaj Saska (Feniks Kędzierzyn-Koźle)

3. Jakub Dulemba (singiel)

Kategoria U-17

3. Kaja Ziółkowska (singiel)

Kategoria U-23

1. Piotr Tomaszewski (singiel)

1. Piotr Tomaszewski/Bartosz Wata (Spartakus Niepołomice) (debel)

1. Piotr Tomaszewski/Martyna Kowalczyk (Kometa Sianów) (mikst)

3. Julia Pająk/Zuzanna Jarosz (AZSUŚ Katowice) (debel)

3. Julia Pająk/Łukasz Chudziński (Badminton4all Sulęcin) (mikst)

Medalami, pucharami i dyplomami najlepszych dekorowali m.in. przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Adamiec oraz burmistrz Cezary Błach.


Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

luty 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.