Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 3126

Ranking Gmin Regionu Świętokrzyskiego – dobry wynik Suchedniowa

10.12.2021

Po raz pierwszy w województwie ogłoszono Ranking Gmin Regionu Świętokrzyskiego, przygotowany przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej imienia Jerzego Regulskiegooraz Urząd Statystyczny w Kielcach. 
W pełnym rankingu zawierającym 101 gmin Województwa Świętokrzyskiego Suchedniów znalazł się na 23 miejscu (przed Ostrowcem Świętokrzyskim, Starachowicami oraz Skarżyskiem-Kamienną)  

Podczas gali, która odbyła się w czwartek, 9 grudnia w Kieleckim Centrum Kultury,  wręczono 22 wyróżnienia w 4 kategoriach: Lider Regionu – czyli najlepsze gminy w województwie świętokrzyskim, Gminy Miejskie, Gminy Miejsko-Wiejskie oraz Gminy Wiejskie.  

Ranking Gmin Regionu Świętokrzyskiego to inicjatywa, której celem jest wyłonienie i promowanie gmin wyróżniających się pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego oraz najlepszych praktyk przez nie stosowanych.

Miejsce w rankingu to wynik 16 wskaźników obrazujących różne sfery życia wspólnot lokalnych w naszym regionie. Wskaźniki te są zróżnicowane i mają w swoim zamierzeniu pokazywać jakość życia w poszczególnych częściach regionu.

Czołówkę rankingu stanowią te gminy, które sprawnie realizują zadania własne i wykorzystują dane im potencjały rozwojowe. Ranking odpowiada między innymi na pytania: jak sobie radzą gminy, co wpływa na ich kondycję, jakie są kluczowe czynniki rozwoju, czy mieszkańcom regionu żyje się coraz lepiej?

„Ranking Gmin” to inicjatywa, która po raz pierwszy przeprowadzona została w 2010 roku w Krakowie przez Ośrodek FRDL MISTiA. Konkurs powtarzany był z dużym powodzeniem na przestrzeni ostatnich 12 lat przez kolejne lata, w kolejnych województwach. Od roku 2021 realizujemy tę cenną i ważną inicjatywę również w Regionie Świętokrzyskim.

Pełny ranking zawierający wszystkie dane syntetyczne obejmujący 101 gmin Województwa Świętokrzyskiego (Kielce, jako jedyne miasto na prawach powiatu nie było uwzględniane w poniższym rankingu) POBIERZ

Źródło:
https://frdl.kielce.pl/wyniki-rankingu-gmin-regionu-swietokrzyskiego

 

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

marzec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.