Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 3117

Bezpłatne szczepienia przeciw grypie dla wszystkich pełnoletnich

08.12.2021

Ruszyła akcja bezpłatnych szczepień przeciw grypie dla wszystkich pełnoletnich
Zgodnie z nowelizacją z dnia 18 listopada 2021 r. rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 27 sierpnia 2021 r. w sprawie metody zapobiegania grypie sezonowej w sezonie 2021/2022, w ramach zapobiegania grypie sezonowej i w czasie trwania epidemii COVID-19, są realizowane nieodpłatne i dobrowolne szczepienia przeciw grypie dla osób dorosłych, spełniających wymóg wieku ukończonych 18 roku życia.
Na szczepienie przeciw grypie nie ma skierowań, wystarczy umówienie terminu wizyty w punkcie szczepień. Przy zapisie nie działa system e-rejestracji wykorzystywany przy rejestracji na szczepienie przeciw COVID-19. Termin wyznacza punkt szczepień podczas kontaktu z pacjentem. Zapisy ustala punkt szczepień indywidualnie. Na szczepienie należy się stawić zdrowym - bez objawów ostrej infekcji i gorączki. Szczepienie jest dobrowolne, a zarazem zalecane. Punkt szczepień nie pobiera opłaty za szczepienie. Szczepienie jest w całości sfinansowana ze środków publicznych.
Szczyt zachorowań na grypę przypada na styczeń-marzec, a nabycie odporności po podaniu szczepionki następuje w okresie około 2 tygodni od podania produktu i utrzymuje się 6-12 miesięcy. Zatem zaszczepienie się do połowy stycznia, jest jak najbardziej wskazane. Każda osoba uprawniona do szczepienia może zgłosić się na szczepienie przeciw grypie do jednego z punktu szczepień wskazanego na mapie punktów szczepiących przeciw grypie. Lista punktów jest dostępna i będzie aktualizowana na stronie https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/szczepienia-na-grype
Osoby uprawnione do bezpłatnego szczepienia zamieszkałe na terenie Miasta i Gminy Suchedniów, mogą zgłaszać się do punktu szczepień, który znajduje się w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej "PROMYK" w Suchedniowie przy ul. E. Peck 9A.
Na szczepienie przeciw grypie można umawiać się telefonicznie pod nr tel. 41 254 30 28
Aktualnie nie ma konieczności zachowania odstępu czasowego pomiędzy szczepieniem przeciwko COVID-19, a jakimkolwiek innym szczepieniem. Szczepionki przeciwko grypie można podawać w dowolnym czasie przed lub po podaniu innych szczepionek. Dotyczy to również podawania szczepionek przeciwko COVID-19 w trakcie tej samej wizyty szczepiennej co grypa. Osoba zgłaszająca się na szczepienie powinna posiadać dokument tożsamości (dowód  lub paszport), umożliwiający potwierdzenie daty urodzenia i PESEL

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

luty 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.