Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 3082

Mistrzostwa Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty oraz Trenerów Personalnych i Instruktorów w Badmintonie.

16.11.2021

12 listopada w Suchedniowie rozpoczęły się Mistrzostwa Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty oraz Trenerów Personalnych i Instruktorów w Badmintonie.

W zawodach z udziałem około sześćdziesięciu osób z nauczycielami grali nawet wiceminister Edukacji i Nauki, Dariusz Piontkowski oraz świętokrzyski kurator oświaty, Kazimierz Mądzik.

W otwarciu zawodach uczestniczyli – poza wyżej wspomnianymi – także burmistrz Suchedniowa Cezary Błach, członek zarządu powiatu Tadeusz Bałchanowski oraz Zbigniew Wojciechowski, prezes Świętokrzyskiego Związku Badmintona.

-Cieszę się, że po raz pierwszy mogę na tym turnieju być, warto aby nauczyciele nie tylko nauczali i wychowywali młodzież, ale także sami zażywali trochę ruchu - mówił podczas inauguracji zawodów minister dodając, że badminton jest sportem wymagającym dużej dynamiki i zmuszającym do intensywnego wysiłku, ale można uprawiać go w każdym wieku.

Świetnie spisali się nasi trenerzy i nauczyciele Agata Kornacka, Krzysztof Piątek i Marek Gałczyński, który wywalczył dwa złote medale i piękne okazałe puchary wygrywając grę mieszaną z Agata Kornacka w kategorii MX 30+ oraz wygrał debla z Krzysztof Walenda Garwolin w kategorii MD 40+.

Specjalne słowa uznania dla Krzysztofa Piątka, który łączył funkcję sędziego głównego i uczestnika mistrzostw.

W kategorii MD 50+ w parze z głównym organizatorem badmintonowego maratonu prezesem ŚZBad Zbigniewem Wojciechowskim wywalczyli złoty medal, srebrny medal pan Krzysztof wywalczył w grze mieszanej z Anna Siuda Kielce w kategorii MX 30+.

Turniej rozegrany został w 16 kategoriach wiekowych.

W turnieju zagrali nasi wyśmienici goście Dariusz Piontkowski, Zbigniew Dolata i Kazimierz Mądzik.

-To był długi, pełen wrażeń i wspomnień dzień. Wyrażam przekonanie, że warto to wszystko razem robić. Wydarzenie pokazało, że potrafimy robić imprezy na najwyższym poziomie, że świętokrzyskie i Suchedniów to jasny punkt na badmintonowej mapie Polski – mówi Aleksandra Dąbczynska.

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Dariusz Miernik</strong></p>

Dariusz Miernik

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

październik 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.