Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 3044

Jest nowy prezes suchedniowskiego koła Polskiego Związku Wędkarskiego

25.10.2021

Mieczysław Ciszewski po 14 latach pełnienia swej funkcji nie jest już prezesem suchedniowskiego koła Polskiego Związku Wędkarskiego. Zastąpił go Rafał Kutwin, który wręczył odchodzącemu pamiątkową statuetkę.

Zebranie sprawozdawczo-wyborcze koła, które otworzył ustępujący prezes, opóźnione o rok z uwagi na pandemię odbyło się 24 października. Przewodniczącym zebrania był Tomasz Kutwin, sekretarzem Michał Łubek. Zebranie cieszyło się umiarkowanym zainteresowaniem, wzięło w nim udział tylko dwudziestu kilku delegatów na 302 członków koła. Stąd odbyło się ono w drugim terminie.

Delegat Zarządu Okręgu PZW w Kielcach Edward Szewczykowski poinformował o przyznaniu Brązowej Odznaki Polskiego Związku Wędkarskiego Krzysztofowi Ziętkowskiemu. W 2020 roku również brązową odznakę otrzymał Paweł Adarczyn, a Złota Odznakę z Wieńcami - Tadeusz Turski.

W spotkaniu wziął udział burmistrz Suchedniowa Cezary Błach, który przybliżył zebranym najbliższe zamierzenia inwestycyjne gminy oraz odpowiadał na pytania wędkarzy. Dotyczyły one m.in. planowanej rewitalizacji zalewu, konieczności budowy jazu przy wpływie rzeki Kamionki, który zaczyna się na nowo zamulać. Padła też propozycja budowy pomostów dla niepełnosprawnych wędkarzy, powrócił temat budowy na zaporze elektrowni wodnej. Burmistrz zapowiedział, że w sprawach dotyczących urządzenia terenu wokół zbiornika będzie konsultował się z wędkarzami.

W dalszej części skarbnik koła Paweł Adarczyn przedstawił informacje na temat działalności koła PZW w Suchedniowie. W tym roku wody znajdujące się pod opieką koła zostały zarybione przez okręg 4000 sztukami sandacza, 2000 sztukami szczupaka i 3500 sztukami pstrąga potokowego.

Najważniejszym punktem zebrania był wybór nowych władz koła. W nowym zarządzie przez najbliższe cztery lata będą pracować: Michał Łubek, Tomasz Kutwin, Przemysław Fiślak, Paweł Adarczyn, Rafał Kowalik, Piotr Konefał, Piotr Sitarski i Grzegorz Łubek. W Komisji Rewizyjnej - Krystian Śliwa, marek Rozumek i Paweł Kutwin, a w Sądzie Koleżeńskim Mieczysław Ciszewski, Tadeusz Turski i Mateusz Bolechowski.

Jacenty Kita

 

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

luty 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.