Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 3042

II POWIATOWY DZIEŃ SENIORA

25.10.2021

22 października w Zespole Szkół Transportowo-Mechatronicznych w Skarżysku-Kamiennej odbyły się II Powiatowe Dni Seniora. W uroczystości wzięła udział liczna grupa seniorów z miasta i gminy Suchedniów.

- Wydarzenie zostało zorganizowane z okazji Europejskiego Dnia Seniora obchodzonego 20 października. To wyjątkowa okazja zarówno do obchodów o zasięgu globalnym jak i lokalnym, na obszarze miast bądź wsi. Jesień obfituje w okazje do świętowania tej grupy wiekowej: 1 października został ustanowiony Międzynarodowym Dniem Osób Starszych, 20 listopada to Ogólnopolski Dzień Seniora, 20 października, jak już wspomniano, to okazja do obchodów Europejskiego Dnia Seniora. Wszystkim tym uroczystym świętom przyświeca jedna idea - dążenie do zapewnienia godnego życia seniorom. Dzień ten ma na celu uświadamianie społeczeństwu problemów osób starszych i barier jakie napotykają na swojej drodze i jednocześnie propagowanie postulatów mających na celu poprawę sytuacji osób dojrzałych – mówiła Jolanta Jagiełło, która otworzyła uroczystość i powitała zaproszonych seniorów oraz gości osobach m.in.: poseł Marzeny Okła-Drewnowicz, doradcy wojewody - Marii Zuby,  przedstawiciela Marszałka Województwa Świętokrzyskiego - Krzysztof Randli,  zastępcy dyrektora Wydziału Polityki Społecznej w ŚUW - Mariusza Paska,  wicestarosty - Anny Leżańskiej oraz członków zarządu powiatu skarżyskiego Katarzyny Bilskiej i Tadeusza Bałchanowskiego.

Dla seniorów i ich gości przygotowany został  koncert będący podsumowaniem  warsztatów wokalnych z seniorami, które poprowadziła Anna Tchórzewska w ramach projektu „Między nami – pokoleniami”, współfinansowanego przez Wojewodę Świętokrzyskiego w ramach zadania – „Działania a rzecz aktywizacji osób w podeszłym wieku lub integracji między pokoleniowej, głównie skutkujące nawiązaniem więzi”, oraz współfinansowane przez  Powiat Skarżyski w ramach realizacji zadań publicznych Powiatu Skarżyskiego w trybie pozakonkursowym w 2021 roku z zakresu kultury. Do udziału w projekcie zostali zaproszeni tancerze ze Szkoły Tańca SkarDanceAcademy, których występy także zostały zaprezentowane.

Na terenie powiatu skarżyskiego działa kilka organizacji zrzeszających seniorów. Mowa m.in. o Klubach Senior+, Uniwersytecie Trzeciego Wieku, Parafialnych Klubach Seniora czy Radzie Seniorów Powiatu Skarżyskiego bądź gminnych Radach Seniorów.

Na zakończenie artyści otrzymali kwiaty z rąk członków zarządu powiatu skarżyskiego.

JK

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Dariusz Miernik</strong></p>

Dariusz Miernik

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

czerwiec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.