Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 3039

Pasowanie na ucznia w SSP w Ostojowie

20.10.2021

Pierwsze dni, tygodnie w szkole to dla dzieci spotkanie z nowymi książkami, przyborami, podręcznikami, nową ławką w nowej sali, nową tablicą, nowymi zeszytami, wszystkim tym, co ma  prowadzić do odkrywania prawdy, piękna i dobra. Tego co jest bezcenne. Szukanie skarbu stało się motywem przewodnim programu artystycznego w wykonaniu dzieci z klasy pierwszej. W rozwiązywaniu kolejnych zagadek prowadzących do celu przewodnikiem była postać sympatycznego detektywa Pozytywki z książki Grzegorza Kasdepke. W rolę tę perfekcyjnie wcielił się uczeń klasy piątej Oskar Pawelec.

Dzieci zainspirowane osobowością dociekliwego detektywa, podążały tropem jego rozumowania, ucząc się logicznego myślenia, potrafiły rozwiązać każdą, nawet najtrudniejszą zagadkę. Wykazały się wiedzą, zdolnościami muzycznymi, wokalnymi, tanecznymi, a co najważniejsze umiejętnością pracy w zespole. Całość uroczystości prowadzili przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego z klasy piątej - Natasza Przeorska i Dawid Grudniewski.

Udział w ceremonii pasowania na ucznia to bardzo ważny moment dla każdego dziecka. Podczas uroczystości pierwszoklasista prezentuje znajomość hymnu narodowego, oddaje hołd Patronce szkoły, zdaje egzamin na ucznia, składa przysięgę uczniowską, uczestniczy w akcie pasowania, otrzymuje strój galowy i legitymację szkolną. Jak co roku dzieciom w tej wyjątkowej chwili towarzyszyli rodzice, dyrektor szkoły, przedstawiciele Grona Pedagogicznego, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Aktu pasowania na ucznia dokonałap.o. dyrektor szkoły Pani Hanna Miernik. Uroczystego błogosławieństwa udzielił proboszcz parafii św. Alojzego Orione w Ostojowie ks. Sławomir Molendowski. Uczniowie otrzymali legitymacje oraz pamiątkowe dyplomy pasowania na ucznia. Przewodniczący Rady Rodziców Pan Wojciech Połeć wraz z przedstawicielami rodziców wręczyli nowo pasowanym uczniom kołnierze stanowiące element stroju galowego uczniów naszej szkoły. Kołnierze zostały ufundowane przez Radę Rodziców. Ze względu na uzasadnioną bezpieczeństwem wszystkich nieobecność Gości, skierowali Oni do Uczniów Listy gratulacyjne, odczytane po ceremonii Pasowania na ucznia. W Listach: Burmistrz Miasta i Gminy Suchedniów - Pan Cezary Błach, Przewodniczący Rady Miejskiej - Pan Krzysztof Adamiec, Radna Rady Miasta Suchedniów - Pani Małgorzata Stępień, Radny Rady Miejskiej - Pan Paweł Słoma, Inspektor do spraw edukacji w Urzędzie Miasta i Gminy Suchedniów - Pani Beata Kaszuba, Kierownik Wydziału Rozwoju i Strategii - Pani Karolina Gałczyńska-Szymczyk, Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Suchedniowie - Pani Agnieszka Fąfara-Markiewicz, Dyrektor Suchedniowskiego Ośrodka Kultury „Kuźnica” w Suchedniowie - Pan Andrzej Karpiński, Zarząd Kleen-Tex Polska Sp. z o.o.  reprezentowany przez Pana Marcina Dulewicza gratulowali Pierwszoklasistom przyjęcia w poczet uczniów SSP im. Wandy Łyczkowskiej w Ostojowie i złożyli życzenia. Słowa skierowane zostały również do Rodziców i Nauczycieli. Stanowią pamiątkę tego dnia i są udokumentowane w Kronice szkolnej.

 Dużą radością dla bohaterów tego dnia były upominki przekazane przez Gości oraz rogi obfitości przygotowane przez Rodziców. W imieniu rodziców uczniów klasy pierwszej słowa gratulacji i życzeń skierował do dzieci Pan Emil Tokarczyk.

W imieniu Uczniów i ich Rodziców serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w uroczystości.

 

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Dariusz Miernik</strong></p>

Dariusz Miernik

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

lipiec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.