Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 2939

Kampania nt. pracy sezonowej w UE

11.08.2021

Sieć EURES włącza się w organizowaną przez Europejski Urząd ds. Pracy kampanię informacyjną dotyczącą pracy sezonowej. Jej celem jest podniesienie świadomości pracowników sezonowych i ich pracodawców w zakresie ich praw i obowiązków oraz dostępnych usług doradczych.

Przydatne informacje na temat warunków pracy sezonowej, pomoc w znalezieniu zatrudnienia za granicą, promowanie wiedzy o obowiązujących przepisach – to główne cele kampanii „Praca sezonowa z EURES". Chcemy przekazać pracownikom sezonowym, że mają oni prawo do sprawiedliwych warunków pracy w innym kraju oraz że mogą zwrócić się do różnych instytucji, sieci unijnych czy partnerów społecznych o pomoc, informacje i oferty pracy sezonowej w UE.

Cele kampanii prowadzonej przez sieć EURES to:

- promowanie wśród pracowników sezonowych szukających pracy na terenie UE wiedzy o obowiązujących ich przepisach prawa pracy i zabezpieczenia społecznego,

- dostarczanie informacji z zakresu poszukiwania bezpiecznej pracy sezonowej w państwach członkowskich UE oraz

- zachęcenie do skorzystania z usług sieci EURES jako źródła bezpiecznej pracy oraz przydatnych informacji z zakresu warunków pracy w państwach członkowskich UE

Uczciwe i bezpieczne warunki dla pracowników sezonowych

Każdego roku do 850 tys. obywateli Unii Europejskiej podejmuje pracę sezonową w innym państwie członkowskim UE/EFTA. Pracownicy sezonowi zatrudnieni za granicą mają dostęp do szerokiego zestawu praw, jednak tymczasowy charakter ich pracy powoduje, że są bardziej narażeni na niepewne warunki życia i pracy. Pandemia COVID-19 pogorszyła tę sytuację i naraziła ich na zwiększone ryzyko dla zdrowia. Aby sprostać tym wyzwaniom i zapewnić pracownikom sezonowym godziwe warunki pracy, Europejski Urząd ds. Pracy 15 czerwca 2021 r. uruchomił kampanię informacyjną Rights for all seasons /Prawa przez cały rok. Zwraca ona uwagę na potrzebę rozpowszechniania informacji nt. sprawiedliwych i bezpiecznych warunków pracy dla pracowników sezonowych, którzy zatrudniani są  w krajach UE. Kampania jest prowadzona przez Europejski Urząd ds. Pracy wraz z Komisją Europejską, Europejską platformą do walki z pracą nierejestrowaną, siecią EURES, krajami UE i partnerami społecznymi. Kampania będzie trwała do października 2021 r.

W ramach kampanii na stronie internetowej www.eures.praca.gov.pl  w zakładce PRAWA PRZEZ CAŁY ROK publikowane będą praktyczne informacje skierowane do pracowników sezonowych. Zapraszamy również do obejrzenia filmu na temat pracy sezonowej.

 

 

 

 

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Dariusz Miernik</strong></p>

Dariusz Miernik

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

maj 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.