Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 2933

Góry Świętokrzyskie kandydatem do Polskiej Marki Turystycznej

09.08.2021

Góry Świętokrzyskie będą starały się o tytuł Polskiej Marki Turystycznej w drugiej edycji naboru do projektu. To był główny cel spotkania w Kielcach Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii, a zarazem Pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów do spraw promocji polskiej marki Andrzeja Guta-Mostowego, Wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego Renaty Janik, wiceprezesa Polskiej Organizacji Turystycznej Marcina Różyckiego oraz prezesa Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego Marcina Piętaka z przedstawicielami Związku Gmin Gór Świętokrzyskich, z samorządowcami oraz z przedstawicielami branży turystycznej w regionie. W spotkaniu, które odbyło się 6 sierpnia w Hotelu Grand w Kielcach, uczestniczył burmistrz Cezary Błach.

    – Dzisiaj mamy okazję do dyskusji o rozwoju branży turystycznej. Niebawem będzie ogłoszony konkurs do projektu „Polskie Marki Turystyczne”. Góry Świętokrzyskie, które są naszą regionalną perełką i mają w sobie olbrzymi potencjał, będą starały się o przywilej posiadania tego tytułu. Jest on olbrzymim wyróżnieniem. Dlatego na dzisiejszym spotkaniu warto zastanowić się i przygotować dobry, merytoryczny oraz ciekawy wniosek, aby osiągnąć nasz cel – otworzyła spotkanie wicemarszałek Renata Janik.

–  Jak najbardziej jestem za tym, aby Góry Świętokrzyskie stały się rozpoznawalną marką, która przyciągnie uwagę  turystów – mówił Andrzej Gut-Mostowy.

Projekt „Polskie Marki Turystyczne” Polskiej Organizacji Turystycznej ma na celu wypełnienie luki na rynku w branży poprzez wsparcie tworzenia tzw. regionów turystycznych, których marka, wysoka jakość świadczonych usług oraz spójny marketing mają zachęcać do podróży. Niezbędne jest, aby informacje nt. miejsca były wiarygodne, zaś turysta mógł sprawnie zorganizować swoją podróż korzystając z atrakcji i usług zgrupowanych w ramach obszaru wizerunkowego danej marki.

 

W ramach projektu będą tworzone warunki dla kooperacji organizacji turystycznych, samorządów i podmiotów branży turystycznej, co powinno zaowocować profesjonalizacją zarządzania turystyką na poziomie lokalnym. Celem jest doprowadzenie do sytuacji, w której graniczące, a często nawet konkurujące ze sobą gminy czy lokalne organizacje turystyczne rozpoczną współpracę przy tworzeniu wspólnej oferty turystycznej pod jednym, dużo mocniejszym wizerunkowo szyldem i w ramach jednego podmiotu, który będzie odpowiedzialny za zarządzanie i promowanie danej marki.

Do udziału w projekcie „Polskie Marki Turystyczne” mogą aplikować do MR zarejestrowane w Polsce organizacje, samorządy terytorialne i gospodarcze, instytucje, spółki, fundacje, stowarzyszenia, przedsiębiorcy prywatni, organizatorzy turystyki oraz inne jednostki, których jednym z celów lub zadań statutowych jest promocja turystyki. Wnioskodawcy, którzy nie spełniają wszystkich kryteriów zawartych w formularzu zgłoszeniowym do projektu – zostaną objęci wsparciem, które mamy nadzieję, pomoże im w spełnieniu tych kryteriów w przyszłości.

Uczestnicy-zarządcy marek turystycznych, którzy pomyślnie przejdą kwalifikacje zostaną podzieleni na dwie kategorie:

-  „Polska Marka Turystyczna” (uczestnik spełniający wytyczne w zakresie dobrych praktyk zarządzania i promocji marką turystyczną)

 - „Polska Marka Turystyczna – kandydat” (uczestnik, który potrzebuje wsparcia doradczo-eksperckiego w spełnieniu ww. wytycznych).

Wszyscy zakwalifikowani, w szczególności kandydaci do tytułu „Polska Marka Turystyczna”, otrzymają dostęp do zapewnionego przez MSiT wsparcia w postaci udziału w szkoleniach, doradztwa eksperckiego, organizacji audytów, wizyt studyjnych czy uczestnictwa w badaniach wizerunku danych destynacji turystycznych.

Goście spotkania

Burmistrz Cezary Błach wśród uczestników spotkania

Burmistrz Cezary Błach wśród uczestników spotkania

Wystąpienie wiceministra Andrzeja Guta-Mostowego

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

kwiecień 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.