Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 2932

szczepienia podczas festynów

06.08.2021

SZANOWNI MIESZKAŃCY GMINY SUCHEDNIÓW,

od ponad roku świat walczy z wirusem SARS-Cov-2, który powoduje groźną chorobę COVID-19. W związku z falami pandemii, zostaliśmy poddani wielu ograniczeniom i zakazom, żeby zminimalizować ilość zakażeń.

Jednak to szczepionki są, jak do tej pory, najskuteczniejszą bronią przeciwko COVID-19 i mogą powstrzymać rozprzestrzenianie się tego niebezpiecznego patogenu. Wprawdzie rośnie liczba osób zaszczepionych i maleje liczba osób zakażanych, ale należy pamiętać, że pandemia jeszcze się nie skończyła, a wirus nadal jest bardzo niebezpieczny - przed nami, prawdopodobnie we wrześniu, 4. fala pandemii. Jeśli do niej dojdzie, rząd rozważa wprowadzenie obostrzeń w regionach, w których liczba osób zaszczepionych jest najmniejsza, wśród nich wymieniane jest województwo świętokrzyskie.

W celu osiągnięcia odporności zbiorowej musi zostać zaszczepione nawet 80% społeczeństwa. Na koniec lipca w pełni zaszczepionych w Gminie Suchedniów było 46 % mieszkańców. Przed nami zatem jeszcze długa droga.

Chcąc ułatwić wszystkim chętnym możliwość zaszczepienia się, Urząd Miasta i Gminy w Suchedniowie organizuje, we współpracy z NZOZ „Promyk” oraz Mobilnymi Jednostkami Szczepiącymi, weekendowe akcje szczepień. Ostatnio do organizacji takich akcji włączają się także Koła Gospodyń Wiejskich.

Dotychczas ze szczepień w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w dniu 25 lipca oraz w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej „Promyk” w dniu 31 lipca skorzystało niemal 200 osób.

Dla osób, które dotąd nie miały takiej możliwości lub dopiero teraz zdecydowały się na szczepienie będą organizowane kolejne akcje.

Już w najbliższym czasie preparatem Johnson&Johnson będzie można zaszczepić się podczas pikników:

 

„Ziołowo na Ludowo”

15 sierpnia 2021r. od godz. 16.00

Wiejski Dom Kultury w Mostkach

 

„Zdrowo i na Ludowo” IV Suchedniowskie Święto Kaszy

21 sierpnia 2021 r. od godz. 15.30

Suchedniowski Ośrodek Kultury „Kuźnica” w Suchedniowie

 

„Zakończenie Lata - Szczepimy się z KGW”

28 sierpnia 2021 r. od godz. 14.00

Centrum Kształceniowo-Integracyjne w Michniowie

 

Zwracam się także do Państwa z prośbą o zwrócenie szczególnej uwagi   w swoim otoczeniu na  osoby starsze, być może samotne, które mogą mieć trudności z rejestracją na szczepienie, potrzebują transportu na szczepienie, bądź wymagają szczepienia w miejscu zamieszkania. Bardzo proszę o zgłaszanie takich informacji do Urzędu Miasta i Gminy. Postaramy się pomóc tym osobom.

Szczepienia przeciw COVID-19 nadal nie są w Polsce obowiązkowe, a przyjęcie szczepionki jest indywidualną i osobistą decyzją każdego z nas. Wszystkich, do których przemawia argumentacja ekspertów dlaczego warto się zaszczepić, zapraszam do skorzystania z takiej możliwości podczas organizowanych przez nas akcji lub wielu w okolicy punktach szczepień.

 

Burmistrz

Miasta i Gminy

Cezary Błach

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Dariusz Miernik</strong></p>

Dariusz Miernik

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

maj 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.