Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 287

medale w międzynarodowych mistrzostwach polski

26.01.2016

Zakończone właśnie 27 MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW LUBIN 2016 zgromadziły 150 badmintonistów z 16 państw. W reprezentacji Polski zagrały trzy zawodniczki Orlicza Suchedniów: Wiktoria Dąbczyńska, Zuzanna Glijer i Izabela Pajek. Dorobek medalowy Polaków to jedno złoto i dwa brązy, z czego oba brązowe medale zdobyły nasze zawodniczki: Wiktoria w grze mieszanej z Robertem Cybulskim i Zuzia w deblu z Magdą Świerczyńską. Iza w mikście z Radkiem Wróblem zakończyła grę w drugiej rundzie, a w deblu z Wiktorią Adamek, w walce o medal, uległa Francuzkom, późniejszym złotym medalistkom.

Refleksjami z tych zawodów podzieliła się Aleksandra Dąbczyńska, która wraz ze Stefanem Pawlukiewiczem trenuje nasze badmintonistów:

„Miałam przyjemność przez cztery dni delektować się meczami badmintona na wysokim poziomie, dopingować Polaków, którzy wywalczyli trzy medale. Zdobycie medali brązowych przez Zuzię i Wiktorię to ogromny sukces. Rok temu na tej samej imprezie marzyliśmy, żeby przejść jedną rundę, teraz zdobywamy dwa medale, a dwa wymknęły się nam z ręki. Reprezentantki Orlicza przegrały tylko z najlepszymi. Brawo, brawo dziewczyny!!!!!

Organizacja turnieju na światowym poziomie, na zakończenie turnieju dekoracja najlepszych par mikstowych, na najwyższym stopniu Paweł Śmiłowski Białystok /Magdalena Świerczyńska Baranowo i po ich lewej stronie młodziutka para siedemnastolatków  Robert Cybulski Miastko i Wiktoria Dąbczyńska Suchedniów i Mazurek Dąbrowskiego, wspaniała chwila, dla takiego momentu warto poświecić całe swoje życie.”   

GRATULACJE DLA ZAWODNICZEK I TRENERÓW!

Foto: Aleksandra Dąbczyńska

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

listopad 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.