Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 2867

Najmłodsi uczniowie poznają walory turystyczne Suchedniowa

18.06.2021

Wycieczki, w których brali udział uczniowie klasy pierwszej i trzeciej Samorządowej Szkoły Podstawowej im. Wandy Łyczkowskiej w Ostojowie w dniach 16 i 17 czerwca potwierdziły powiedzenie „CUDZE CHWALICIE – POZNAJCIE SWOJE!”. Najmłodsi uczniowie poznali walory turystyczne najbliższej okolicy. Od dzisiaj nie będziemy przejeżdżać obojętnie obok ośrodków znajdujących się na terenie naszej gminy.

Program wycieczek obejmował: Ośrodek Rozwoju Kreatywnego i Turystyki Konnej „Ignacówka” i Ośrodek Agroturystyczny GREEN VIT. Są to miejsca, gdzie wielozmysłowe obcowanie z naturą, doświadczenia kontaktu z roślinami, zwierzętami owocuje zmęczeniem w pozytywnym znaczeniu tego słowa.

„Ignacówka” to tajniki jeździectwa, kontakt ze wspaniałymi zwierzętami, lekcja pokory

i pokonywania lęków w kontakcie z dużym zwierzęciem, zajęcia dla przyszłych opiekunów zwierząt, to miejsce poznawania technik rzeźbiarskich, miejsce, gdzie odbywają się profesjonalne warsztaty samodzielnego wykonywania naczyń z gliny.

Tam można skorzystać z oferty jeździeckiej i nauczyć się od podstaw technik wykonania, sklejenia, ozdobienia własnego naczynia. Atmosfera tego miejsca, osobowość prowadzącej zachęcają do kolejnych wizyt.

Agroturystyka GREEN VIT to „synonim” słowa relaks: spokój, możliwość oddychania czystym powietrzem, podziwiania malowniczych widoków, otoczenie przyrody, rozkoszowanie się głosami natury. Niezwykłą atrakcją tego miejsca są barany kameruńskie. Zwierzątka te zachwycają swoją różnorodnością i otwartością w kontakcie z człowiekiem. Możliwość ich karmienia, obserwowania zachowania to ważny punkt oferty tego miejsca. Na odwiedzających czeka również uczta smakowa, czyli kreatywne naleśniki. Turyści przygotowują samodzielnie tą pyszną potrawę z ekologicznym nadzieniem. Odkrywają smaki natury: dżemy, owoce, serki, ziołowe napary.  Te jedne z najpopularniejszych potraw w kuchniach świata, niezależnie od szerokości geograficznej zyskują nasz lokalny smak.

Uczniowie wrócili z mnóstwem wrażeń i materiałami promującymi ośrodki. Zachęci to następnych do korzystania z lokalnej oferty. 

Doświadczeni tak szerokim bogactwem doznań zmysłowych polecamy wszystkim odpoczynek w bliskiej okolicy. „POZNAJCIE SWOJE!”

Wycieczki organizowane są przez partnerów sieci suchedniownaturalnie.pl oraz Stowarzyszenie Grupa Inicjatywna POD PRĄD ze środków Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania – Wokół Łysej Góry”.

Projekt objęty jest honorowym patronatem burmistrza Suchedniowa Pana Cezarego Błacha.

Magdalena Miernik,
Monika Wojteczek
Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Wandy Łyczkowskiej w Ostojowie

 

 

 

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

czerwiec 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.