Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 2864

„CUDZE CHWALICIE? POZNAJCIE SWOJE!”

16.06.2021

            Od początku czerwca ruszył cykl wycieczek organizowanych przez Suchedniowian dla … Suchedniowian: uczniów suchedniowskich szkół oraz przedstawicieli samorządu lokalnego.      Wycieczki pod hasłem „Cudze chwalicie? Poznajcie swoje!” mają pokazać, jak wiele w swojej ofercie turystycznej ma Suchedniów i jak można to wykorzystać. Do końca roku szkolnego odbędzie się łącznie 8 wycieczek. Kolejne zaplanowane są na wrzesień, tak aby możliwość uczestnictwa miały klasy z każdej szkoły w naszej gminie. W sumie w projekcie weźmie udział 120 osób.

Każda z tras wycieczkowych ma nieco inny przebieg, jednak cel jest jeden – ciekawe
i pożyteczne spędzenie czasu w sposób aktywny, kreatywny, blisko natury.

Co mogą zobaczyć, doświadczyć, czego dotknąć, posmakować i co mogą zrobić uczestnicy wycieczek?

Propozycji jest wiele. Dla każdego coś miłego i … pożytecznego: poranna praktyka jogi na łące, chodzenie boso po trawie, a dla aktywnych - jazda konna. Dla miłośników zwierząt: spacery z alpakami i karmienie baranków kameruńskich. Dla ciekawych i ceniących zdrowy styl życia: zbieranie ziół, przyrządzanie i smakowanie herbatek ziołowych warsztaty gospodarstwie ekologicznym, wizyty w pasiece i opowieści o pszczołach, relaks
w domku do APITERAPII (tj. inhalacji powietrzem z ula). Są też ciekawe zajęcia twórcze
z artystami ludowymi: malowanie drewnianych koników, warsztaty ceramiczne, a także warsztaty z rzeźby i wycinaki świętokrzyskiej.

Wszystkie te atrakcje to ciekawa i wartościowa propozycja spędzania wolnego czasu, przygotowywana indywidulanie, z uwzględnieniem potrzeb i zainteresowań uczestników – idealna dla grup szkolnych, kolonijnych, dla rodzin z dziećmi, ale także dla dorosłych.

Jak mówią o sobie Suchedniowanie zrzeszeni w sieci usług turystycznych SUCHEDNIÓW. NATURALNIE: 

Jesteśmy z Suchedniowa i lubimy tu być.
Kochamy to, co robimy i chcemy się tym dzielić.
Tworzymy partnerską sieć usług turystycznych SUCHEDNIÓW.NATURALNIE.
Kreatywnie, aktywnie, naturalnie – tak u nas spędzisz swój czas.

W projekcie „Cudze chwalicie? Poznajcie swoje!” swoją pasją dzielą się z innymi mieszkańcami Suchedniowa, pokazując, jak wiele ciekawych rzeczy można robić w wolnym czasie, nie wyjeżdżając specjalnie na drugi koniec Polski.

Z drugiej strony idea tego typu wycieczek to świetna promocja gminy i lokalnych przedsiębiorców, którzy – jak się okazuje – mają wiele do zaoferowania. Najlepszą promocją miasta, są przecież zadowoleni mieszkańcy, którzy znają i cenią jego walory, a zdobytą podczas wycieczek wiedzę, doświadczenia i wrażenia rozpowszechniają poza granice naszej gminy. 

Wycieczki w ramach projektu to swego rodzaju pilotaż. Mają one pokazać, w jaki sposób budować ofertę turystyczną sieci Suchedniów Naturalnie dla nowych turystów spoza naszego miasteczka. Pierwsze wycieczki pokazały, jak wiele radości daje dzieciom tak bliski kontakt z naturą, ale także o jak wielu lokalnych miejscach uczestnicy nigdy nie słyszeli. Dlatego tak ważne jest wyjście z inicjatywą najpierw do członków społeczności gminnej,
a potem rozszerzanie jej dalej.

Partnerzy sieci usług turystycznych SUCHEDNIÓW. NATURALNIE, którzy współpracują w projekcie to:  

Pełną ofertę sieci można znaleźć na stronie www.suchedniownaturalnie.pl  

            Projekt „CUDZE CHWALICIE? POZNAJCIE SWOJE! - oferta spędzania czasu wolnego i rozwoju zainteresowań dla mieszkańców obszaru LSR w szczególności Gminy Suchedniów” jest realizowany przez Stowarzyszenie Grupa Inicjatywna POD PRĄD ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”.

Honorowy patronat nad projektem objął Burmistrz Miasta i Gminy Suchedniów – Pan Cezary Błach.

 

 

 

 

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Dariusz Miernik</strong></p>

Dariusz Miernik

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

styczeń 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.