Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 2847

Msza św. z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego

31.05.2021

28 maja w Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej, z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego, odprawiona została msza święta w intencji samorządów lokalnych i pracowników samorządowych. Uczestniczyli w niej burmistrz Cezary Błach oraz przewodniczący rady miejskiej Krzysztof Adamiec.

Z zaproszenia kustosza Sanktuarium ks. Jerzego Karbownika, marszałka województwa świętokrzyskiego Andrzeja Bętkowskiego i starosty skarżyskiego Artura Berusa odpowiedzieli włodarze gmin, radni oraz pracownicy lokalnych samorządów z terenu powiatu skarżyskiego oraz władze wojewódzkie i pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Obecny był poczet sztandarowy powiatu skarżyskiego.    

Ks. Jerzy Karbownik w homilii podkreślił jak trudna, bo wymagająca podejmowania wielu mądrych decyzji, konsultacji i owocnej współpracy, jest praca w samorządach.

- Na barkach Waszych spoczywa wiele zadań i olbrzymia odpowiedzialność. Widać to szczególnie teraz jak wspieracie w czasie pandemii mieszkańców naszego miasta. My zdajemy sobie sprawę, że dobrobyt kraju w dużej mierze zależy od efektywności działań samorządów  i współpracy z rządem. To właśnie one są lokomotywą rozwoju Polski  i mam nadzieję, że mimo pandemii koronawirusa ta lokomotywa pociągnie i dzięki Waszemu zaangażowaniu nie zbłądzi na naszym terenie - głosił w homilii ks. Jerzy Karbownik zaznaczając, że „Różnica zdań w polityce nigdy nie może oznaczać zgody na brak szacunku do drugiego człowieka”.

Msze św. z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego odprawiane w skarżyskim Sanktuarium to tradycja, która trwa od początku powołania do życia powiatu skarżyskiego.

 rozopczecie uroczystości kościelnych

Msza święta

Burmistrz Cezary Błach i Przewodniczący Krzysztof Adamiec

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

marzec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.