Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 2836

Sześć medali Mistrzostw Polski dla naszych badmintonistów

24.05.2021

W dniach 20-23.05.2021 w Suchedniowie zostały rozegrane Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików Młodszych.

W Suchedniowie zagrała rekordowa liczba170 młodych badmintonistów z 47 klubów. Województwo świętokrzyskie reprezentowała 16 osobowa drużyna MKS Orlicz Suchedniów i Kaja Ziółkowska z UKS 12 Wschodnia Kielce.

Przed oficjalnym rozpoczęciem zawodów w piątek 21 maja, po odegraniu „Mazurka Dąbrowskiego” na maszt uroczyście wciągnięta została flaga państwowa. W poczcie sztandarowym znaleźli się: Dominika Bartłomiejczuk, Kaja Ziółkowska i Paweł Kiszczyk.

Następnie prowadzący ceremonię otwarcia mistrzostw Krzysztof Piątek powitał przybyłych na wydarzenie gości: świętokrzyskiego kuratora oświaty Leszka Mądzika, radną wojewódzką Agnieszkę Buras, burmistrza Cezarego Błacha, członka zarządu powiatu Tadeusz Bałchanowskiego, prezesa Świętokrzyskiego Związku Badmintona Zbigniewa Wojciechowskiego oraz prezes MKS Orlicz Suchedniów Justynę Wierzbińską.

W rywalizacji najlepiej wypadła Kaja Ziółkowska, która wywalczyła dwa złote krążki. Również dwa medale, tyle, że złoty i brązowy zdobył Jakub Dulemba oraz Dominika Bartłomiejczuk - srebrny i brązowy. Nie zawiedli pozostali zawodnicy.

Wyniki:

GD U13 podwójna dziewcząt

  1. Aleksandra Wilczewska + Kaja Ziółkowska  SKB Suwałki/UKS Wschodnia 12 Kielce
  2. Dominika Bartłomiejczuk + Lena Makowska  MKS Orlicz Suchedniów/AZSUW Warszawa
  3. Maja Naumczyk + Anna Paruszewska  LKS Technik Głubczyce; Hanna Stachera + Olga Szwarnowiecka  UKS Piesbad Pszczyna

BD U 13 podwójna chłopców

  1. Paweł Kiszczyk + Damian Perkowski  LKS Technik Głubczyce/UKS Hubal Białystok
  2. Piotr Adamów + Maciej Zmarz  LKS Technik Głubczyce/BENINCA UKS Feniks K-K
  3. Mikołaj Krystek + Maksymilian Piekarczyk  UKS Orbitek Straszęcin/BKB Set Mazańcowice; Bartosz Koza + Krzysztof Łoboda  Górnik Łęczna SA/BENINCA UKS Feniks K-K

XD U13

  1. Jakub Dulemba + Aleksandra Wilczewska  MKS Orlicz Suchedniów/SKB Suwałki
  2. Mikołaj Krystek + Maja Naumczyk UKS Orbitek Straszęcin/LKS Technik Głubczyce
  3. Tadeusz Janaszek + Anna Lange  PTS Puszczykowo/KS Badminton School Gdynia; Piotr Adamów + Anna Paruszewska  LKS Technik Głubczyce

GS U13 Pojedyncza dziewcząt

  1. Kaja Ziółkowska UKS Wschodnia 12 Kielce
  2. Olga Szwarnowiecka  UKS Piesbad Pszczyna
  3. Dominika Bartłomiejczyk MKS Orlicz Suchedniów; Julia Zioła AZS AWF Katowice

BS U13 Pojedyncza chłopców

  1. Paweł Kiszczyk LKS Technik Głubczyce
  2. Damian Perkowski  UKS Hubal Białystok
  3. Kajetan Buda ABRM Warszawa; Jakub Dulemba MKS Orlicz Suchedniów

Puchary i dyplomy najlepszym badmintonistom wręczali: burmistrz Cezary Błach, przewodniczący rady miejskiej Krzysztof Adamiec, prezes ŚZB Zbigniew Wojciechowski, prezes MKS Orlicz Suchedniów Justyna Wierzbińska i nestor suchedniowskiego sportu Zdzisław Włodarczyk.

Serdeczne gratulacje należą się zawodnikom za świetne wyniki i organizatorom za sprawny przebieg zawodów i wspaniałą oprawę, jakiej nie powstydziłyby się największe imprezy sportowe.

Zdobywcy medali

Zawodnicy reprezentujący województwo świętokrzyskie

Zaproszeni goście

Medalistki debla dziewcząt

Medaliści debla chłopców

Medaliści mixta

Złota medalistka Kaja Ziółkowska

Jakub Dulemba brązowy medalista

Suchedniowscy medaliści z trenerką

Kaja Ziółkowska z trenerami

Suchedniowscy medaliści z rodzicami i trenerami

 

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

styczeń 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.