Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 2830

Kino „Kuźnica” wznawia swoją działalność !

17.05.2021

Zapraszamy do Kina "Kuźnica" na oscarowe filmy "MINARI" oraz "NA RAUSZU"!


MINARI
w dniach 21 - 24 maja o godz. 17:00

Produkcja: USA  Gatunek: dramat  Czas: 115 min  Od lat: 15

Opis filmu:
Od piątku 21 maja zapraszamy do kina "Kuźnica" na przedpremierowe seanse oscarowego filmu pt: "MINARI". To portret koreańskiej rodziny, która w latach 80. XX w. przeniosła się do USA i tam próbuje tworzyć nowy dom. Scenariusz oparty jest na biografii reżysera Lee Isaaca Chunga. Pozornie jest to historia o pogoni za spełnieniem amerykańskiego snu, ale tak naprawdę opowiada o odkrywaniu i budowaniu rodzinnych więzi. Tytuł jest nie przypadkowy ponieważ minari jak twierdzi seniorka rodziny to najlepsza roślina na świecie: wyrośnie gdziekolwiek się ją posadzi, nie trzeba przy niej pracować i jest dobra do wszystkiego, zwłaszcza do kimchi.
Film był nominowany do Oscarów 6 kategoriach: najlepszy film, reżyser, aktor pierwszoplanowy, aktorka drugoplanowa, scenariusz oryginalny i muzyka - otrzymał jedną statuetkę.

W związku z epidemią COVID-19 oraz zaleceniami rządu RP w budynku ośrodka, przy kasie kina oraz w sali kinowej obowiązuje nakaz noszenia maseczki zasłaniającej usta i nos.

Kup bilety online:
https://shd.systembiletowy.pl/

Serdecznie Zapraszamy!

Plakat filmu Minari


NA RAUSZU
dniach 21 - 24 maja o godz. 19:00

Produkcja: Dania  Gatunek: komedia, dramat  Czas: 115 min  Od lat: 15

Opis filmu:
Od piątku 21 maja zapraszamy do kina "Kuźnica" na przedpremierowe seanse filmu pt: "NA RAUSZU" - tegorocznego zdobywcy oscara w kategorii Najlepszy Film Międzynarodowy. Film opowiada historię grupy przyjaciół, nauczycieli szkoły średniej, zainspirowanych teorią, że skromna dawka alkoholu pozwala otworzyć się na świat i lepiej w nim funkcjonować. Nie przewidują jednak skutków, jakie pociągnie za sobą długotrwałe utrzymywanie stałego poziomu promili we krwi – przez cały dzień, również w pracy...
„Na rauszu” miał nominację do Złotego Globu w kategorii Najlepszy Film Zagraniczny oraz dwie nominacje do Oskarów. To wielki zwycięzca Europejskich Nagród Filmowych 2020 (Najlepszy Film, Najlepszy Reżyser, Najlepszy Aktor i Najlepszy Scenariusz), film znalazł się w oficjalnej selekcji MFF w Cannes, Toronto, San Sebastian (nagroda dla Najlepszego Aktora dla czterech odtwórców głównych ról). Na początku lutego tego roku „Na rauszu” zdobyło Nagrody Duńskiej Akademii Filmowej (Nagrody Roberta) w najważniejszych kategoriach (w tym Najlepszy Film), Nagrodę Publiczności na festiwalu w Göteborgu oraz nominację Critics Choice Awards dla Najlepszego Filmu Zagranicznego.

W związku z epidemią COVID-19 oraz zaleceniami rządu RP w budynku ośrodka, przy kasie kina oraz w sali kinowej obowiązuje nakaz noszenia maseczki zasłaniającej usta i nos.

Kup bilety online:
https://shd.systembiletowy.pl/

Serdecznie Zapraszamy!

Plakat filmu

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

grudzień 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.