Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 2819

W najbliższy weekend otwarcie Mauzoleum w Michniowie

07.05.2021

W najbliższy weekend (8 i 9 maja) zostanie otwarte dla turystów Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie. Na razie, ze względu na bezpieczeństwo sanitarne, obiekt będą mogły zwiedzać tylko osoby indywidualne. W czwartek z zaproszenia dyrektora Muzeum Wsi Kieleckiej Tadeusza Sikory skorzystali samorządowcy z powiatów skarżyskiego oraz starachowickiego i w towarzystwie marszałka województwa Andrzeja Bętkowskiego zwiedzili obiekt, po którym oprowadziła ich kierownik Mauzoleum Ewa Kołomańska. W spotkaniu udział wzięli burmistrz Cezary Błach i przewodniczący rady miejskiej Krzysztof Adamiec.

-Rozporządzenie Rady Ministrów związane z luzowaniem obostrzeń, pozwala na otwarcie muzeów. Najbliższy weekend to będą dwa pierwsze dni, kiedy Mauzoleum będzie udostępnione dla turystów indywidualnych, więc serdecznie zapraszamy. Oczywiście zwiedzanie będzie się odbywało w rygorze sanitarnym. Jesteśmy przygotowani. Mam nadzieję, że frekwencja w te pierwsze dni dopisze – powiedział dyrektor MWK Tadeusz Sikora.

Marszałek województwa Andrzej Bętkowski powiedział, że oficjalne otwarcie zaplanowane jest na 12 i 13 lipca. -Wierzymy, że samorządowcy będą tu obecni i sprawią, że np. placówki edukacyjne będą miały w Michniowie jeden ze swoich celów edukacyjnych. Zależy nam, aby ten obiekt przyciągał ludzi z całej Polski. Chcemy w Michnowie zaświadczać o Martyrologii Wsi Polskich – mówił marszałek zachęcając do zwiedzania obiektu w najbliższy weekend.

Przypominamy, że Mauzoleum mogą zwiedzać jedynie osoby indywidualne. Ze względu na bezpieczeństwo sanitarne wyłączone z użytkowania będą audioprzewodniki oraz ekrany dotykowe. Na miejscu obecni będą pracownicy, którzy udzielą niezbędnej pomocy zarówno merytorycznej, jak i praktycznej.

Widok Mauzoleum

Samorządowcy zwiedzający Mauzoleum

Burmistrz Cezary Błach i dyrektor Tadeusz Sikora

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

grudzień 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.