Logo Gmina Suchedniów

News

Podsumowanie 24. Finału WOŚP w Suchedniowie

12.01.2016

W dniu 10 stycznia 2016 r. w suchedniowskiej „Kuźnicy” odbył się 24 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zbieraliśmy pieniądze na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. Jesteśmy bardzo dumni i szczęśliwi, że w tegorocznej edycji WOŚP, dzięki bezinteresownej pomocy osób, które przyczyniły się do organizacji 24 Finału w naszym mieście oraz hojności mieszkańców Miasta i Gminy Suchedniów zebraliśmy kwotę 22.168,44 zł. Warto w tym miejscu zaznaczyć, iż powyższą suma będzie wyższa o kwotę 1000 zł, gdyż Bank Spółdzielczy w Suchedniowie przekazał ją bezpośrednio na konto WOŚP.

Od wczesnych godzin porannych naszych 44 wolontariuszy wyposażonych w finałowe puszki, serduszka oraz identyfikatory prowadziło kwestę na terenie Suchedniowa, Ostojowa oraz Łącznej. Jak co roku wykonali bardzo trudną pracę, dlatego też pragniemy wymienić wolontariuszy z nazwiska i na ręce każdego z nich jeszcze raz złożyć serdeczne podziękowania. Do grona 44 młodych, dzielnych ludzi, którzy działali w ramach Suchedniowskiego Sztabu WOŚP należą: Olga Stando, Patrycja Synowiec, Aleksandra Szumielewicz, Oliwia Sitarz, Karina Kazarian, Szymon Turski, Sandra Skarbek, Julia Pająk, Nikola Pomocnik, Weronika Zięba, Małgorzata Dulęba, Wiktoria Łakomiec, Magdalena Fąfara, Klaudia Wikło, Wiktoria Janik, Karolina Przeworska, Wiktoria Mądzik, Zuzanna Korus, Agata Gruba, Natalia Bednarska, Katarzyna Michta, Jesika Zolbach, Błażej Turski, Aleksandra Łakomiec, Damian Zegadło, Małgorzata Zep, Zuzanna Obara, Justyna Krupińska, Mateusz Ślusarczyk, Norbert Sołkiewicz, Patrycja Król, Konrad Staszewski, Patrycja Cisek, Wiktoria Krogulec, Zuzanna Żołądek, Daria Piłsudska, Wojciech Karnowski, Zuzanna Fortuna, Kacper Gałczyński, Klaudia Mikołajczyk, Julia Maciejczyk, Angelika Miernik, Wioletta Staszewska, Dawid Flantowicz.

Pragniemy podziękować w tym miejscu opiekunom wolontariuszy, którzy czuwali nad ich bezpieczeństwem oraz prawidłowym przebiegiem kwesty: Aneta Łakomiec, Anita Sołkiewicz, Magdalena Miernik, Agnieszka Łutczyk, Michał Wawrzeńczyk, Paweł Zubiński.

O bezpieczeństwo kwestujących dzieci i młodzieży troszczyli się funkcjonariusze Komisariatu Policji w Suchedniowie patrolując wszystkie rejony, w których była prowadzona zbiórka na rzecz 24. Finału WOŚP. Ponadto, o ład i porządek zadbali również Strzelcy ze Związku Strzeleckiego "Strzelec" w Suchedniowie oraz harcerze Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej, którzy z kolei okazali nieocenioną pomoc w trakcie imprezy, która odbyła się w budynku suchedniowskiej „Kuźnicy”, kwestując także na rzecz „wielkiej orkiestry”.

Punktualnie o godz. 16.00 w sali widowiskowej suchedniowskiej "Kuźnicy" rozpoczęła się finałowa impreza, którą poprowadził Zenon Juchniewicz. Pierwszym punktem programu nastawionego przede wszystkim na promocję lokalnych wykonawców oraz osiągnięć dzieci i młodzieży z terenu Miasta i Gminy Suchedniów był występ przedszkolaków z Zespołu Szkół im. Armii Krajowej Korpus "Jodła" w Łącznej, tuż po nich zatańczyły dzieci i z suchedniowskiego Przedszkola Samorządowego im. Jana Pawła II. Następnie na scenie suchedniowskiej „Kuźnicy” zaprezentowała się pochodząca ze Skarżyska-Kamiennej, młoda i bardzo utalentowana wokalistka Weronika Fornal. Podczas 24. Finału nie mogło także zabraknąć Suchedniowskiej Orkiestry Dętej pod batutą mjr. Stefana Malinowskiego oraz Formacji Tanecznej "AXIS" prowadzonej przez Katarzynę Moskal. Warto w tym miejscu zaznaczyć, iż powyższe 2 sekcje zainteresowań, których występy stanowiły kolejne punkty programu na co dzień rozwijają swoje umiejętności w "Kuźnicy". Wśród młodych suchedniowskich wokalistów uświetniających swym śpiewem imprezy organizowane w naszej placówce znalazł się Kamil Brzoza, który za swój występ został nagrodzony głośnymi brawami. Jak co roku głównym punktem tzw. "imprezy zamkniętej" stanowiącej nieodzowny element każdego Finału WOŚP była aukcja fantów przekazanych przez mieszkańców Suchedniowa oraz przybyłych gości, którą poprowadził dyrektor Andrzej Karpiński. Wśród 76 przedmiotów, które zostały zlicytowane znalazły się m.in. monety okolicznościowe ufundowane przez Bank Spółdzielczy w Suchedniowie, koszulki, bluzy, piłki Adidas przekazane przez firmę Team-Oil, koszulka polskiej reprezentacji piłki ręcznej przekazana przez radnych Pawła Słomę i Mirosława Obarę, ręcznie wykonane bałwanki z włóczki od Danuty Świeżewskiej, panel prysznicowy od Waldemara Franczyka, zegarek o wartości 350 zł od p. Renaty Michty zestaw kosmetyków samochodowych o wartości 120 zł podarowany przez Centrum Motoryzacyjne "Euro Mobil" Grzegorza Tumulca, torty 24. Finału WOŚP ufundowane przez Zakład Piekarniczo-Cukierniczy "Lazur" oraz Piekarnię i Wytwórnię Wyrobów Cukierniczych Moniki Kozłowskiej, misiek pluszowy od Formacji AXIS, który osiągnął najwyższą kwotę na licytacji – 320 zł, obraz i płaskorzeźba od Tadeusza Bałchanowskiego. W sprawnym przebiegu licytacji pomogła Paulina Wołowiec oraz przedstawicielki "Strzelców". W sumie z aukcji udało się pozyskać kwotę 5.140,10. Po zakończonej sukcesem sprzedaży fantów wystąpił kielecki, mocno rockowy zespół „STIP”, w skład którego wchodzą: Agnieszka Pitek, Jacek Aniołek, Piotr Mądzik, Jakub Bądel. 24.

Finał Wielkiej Orkiestry zakończyło tradycyjnie „światełko do nieba” ufundowane przez suchedniowską „Kuźnicę”.

Ponadto w czasie finałowej imprezy działały sklepiki, w których można było nabyć m.in. akcesoria i kosmetyki samochodowe ufundowane przez "Team-Oil" Centrum Dystrybucji w Suchedniowie, słodkości przygotowane przez Przedszkole Samorządowe im. Jana Pawła II w Suchedniowie, wziąć udział w kolejnej odsłonie suchedniowskich spotkań z grami bez prądu, które zostały zorganizowane przez Michała Pajka i członków suchedniowskiego „Stowarzyszenia Tygiel”.

Ta wspaniała impreza nie odbyłaby się bez wsparcia sponsorów, darczyńców oraz osób, które przyczyniły się do jej organizacji.

Im dziękujemy:

 • Bank Spółdzielczy w Suchedniowie
 • Zakład Piekarniczo-Cukierniczy "LAZUR" w Suchedniowie
 • Piekarnia i Wytwórnia Wyrobów Cukierniczych Monika Kozłowska
 • Team Oil" Sp. z.o.o. Centrum Dystrybucji w Suchedniowie
 • Kompleks Restauracyjno-Wypoczynkowy "MAGNAT" w Mostkach
 • Komisariat Policji w Suchedniowie
 • Związek Strzelecki "Strzelec" w Suchedniowie
 • Firma "SamNET" w Suchedniowie
 • F.H.U. "Euro Mobil" Grzegorz Tumulec
 • Hotel i Restauracja "Stary Młyn"
 • Firma „MAJK” Michał Miernik
 • Centrum Budowlano-Hydrauliczne Waldemar Franczyk
 • Harcerze ze Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej

Dziękujemy dyrekcji, pracownikom oraz instruktorom Suchedniowskiego Ośrodka Kultury "Kuźnica": Andrzej Karpiński – dyrektor SOK "Kuźnica", Maria Styczeń, Barbara Kwaśniewska, Katarzyna Moskal, Stefan Malinowski, Roman Nieczajew.

Zespołom artystycznym: Orkiestrze Instrumentów Dętych pod batutą mjr Stefana Malinowskiego, Formacji Tanecznej "AXIS" pod kierunkiem Katarzyny Moskal, zespołowi muzycznemu "STIP”.
Wokalistkom, wokalistom: Weronika Fornal, Kamil Brzoza.
Serdeczne podziękowania składamy na ręce Komisji, która przeprowadziła rozliczenie zebranych pieniędzy: Maria Styczeń, Anita Sołkiewicz, Maciej Obarski.

Dziękujemy wszystkim osobom, które pomogły w przygotowaniu i przeprowadzeniu finałowej imprezy, wszystkim darczyńcom, którzy przekazali przedmioty do licytacji. Dziękujemy  mieszkańcom miasta i gminy Suchedniów za hojność, dobre serca oraz chęć niesienia bezinteresownej pomocy.

Do zobaczenia za rok :)

Sie Ma!

Suchedniowski Sztab WOŚP

Zenon Juchniewicz

Paweł Zubiński

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

wrzesień 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

wersja językowa

Zegar

 • :
 • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.