Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 2720

KLUBY SENIORA W SUCHEDNIOWIE AKTUALNE INFORMACJE DLA KANYDADTÓW

25.01.2021

Informujemy, że rozpoczęcie działalności Klubów Seniora w Suchedniowie i w Michniowie nie odbędzie się w planowanym terminie tj. w styczniu 2021 r.

Zgodnie z decyzją Wojewody Świętokrzyskiego z dnia 11.12.2020 r., dotyczącą zapobiegania rozprzestrzenianiu się choroby zakaźnej COVID-19 wywołanej wirusem SARS-CoV-2, w terminie od dnia 14 grudnia 2020 r. do odwołania poleca się, aby kluby seniora (jak i inne tego typu placówki) „realizowały swoje zadania z wykorzystaniem metod i technik porozumiewania się na odległość oraz w formie alternatywnych sposobów realizacji zajęć prowadzonych poza placówką ośrodka.

W przypadku suchedniowskich klubów seniora takie rozwiązania nie są możliwe przede wszystkim z uwagi na możliwości i potrzeby uczestniczek i uczestników, a także ze względu charakter planowanych zajęć, które mogą być prowadzone wyłącznie w trybie stacjonarnym. Najważniejszym zadaniem klubów jest stwarzanie seniorom warunków do budowania relacji międzyludzkich, wspólnego spędzania czasu w grupie, nabywania nowych umiejętności, rozwijania zainteresowań i pasji. Najważniejszym celem tych placówek jest przeciwdziałanie osamotnieniu osób starszych, ich aktywizacja i integracja. Aktualne warunki uniemożliwiają realizację tego rodzaju zadań i celów – ani telefon, ani Internet nie zastąpi seniorom spotkania z drugim człowiekiem. 

Kluby są przygotowane na przyjęcie uczestników: największe zadanie polegające na adaptacji siedziby Klubu Seniora przy ul. Sportowej 1 w Suchedniowie dobiegło końca. Do dyspozycji seniorów przygotowano sale zajęciowe, pomieszczenia socjalne i toalety. Wyposażono kuchnię oraz sale do zajęć, zakupiony został sprzęt do zajęć ruchowych, meble, urządzenia RTV i AGD, komputery, a także 9-osobowy citroen JUMPER do przewozu uczestników. Przeprowadzono procedurę wyboru wykonawców poszczególnych warsztatów i szkoleń, a także na dostawę produktów spożywczych. Podpisane zostały umowy z wykonawcami tych usług.

Oficjalnie nabór do klubów zakończył się w 31 grudnia 2020 r. Listy są kompletne. Weryfikacja zgłoszeń rozpocznie się dopiero w chwili, kiedy otwarcie klubów będzie możliwe. Dlatego też seniorzy nadal mogą zgłaszać swoje kandydatury na listy rezerwowe.

Przypominamy, że złożenie formularza rekrutacyjnego nie jest zobowiązaniem a jedynie deklaracją woli uczestnictwa.Termin otwarcia klubów będzie zależny od panujących w Polsce warunków epidemicznych i obowiązujących zasad bezpieczeństwa.

Aktualne informacje na temat Klubów będziemy publikować na stronach www.suchedniów.pl , www.mgopssuchedniow.pl oraz w Gazecie Suchedniowskiej.
W razie pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego
. Informacji udziela p. Magdalena Kania - kierownik Ośrodka wsparcia Dziennego, tel.  41 2543 092 wew. 55.  

 

 

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

wrzesień 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.