Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 2615

„Tak bywało przedtym wszędzie” - przegląd obrzędów wiejskich

10.09.2020

Przegląd Obrzędów Wiejskich „Tak bywało przedtym wszędzie” odbędzie się w dniu 12 września 2020 r. w Suchedniowskim Ośrodku Kultury KUŹNICA.
W czasie wydarzenia zaprezentowanych zostanie dziesięć obrzędów wiejskich i tyle samo Godek Świętokrzyskich, rozstrzygnięty zostanie konkurs kulinarny oraz konkurs plastyczny. Rzemieślnicy zaprezentują m.in. rzeźbę, ceramikę, szydełkowanie, wykonywanie ozdób ze sznurka i bibuły, pokaz przędzenia lnu na wrzecionie, gałgankowe lalki  itp.

Przegląd ma charakter imprezy zamkniętej z przyczyn epidemicznych. Obszerna relacja w formie reportażu zostanie zamieszczona na kanale youtube SOK KUŹNICA

 

Tak bywało przedtym wszędzie” to projekt wielowymiarowy, który ma pokazać jak niegdyś wyglądało życie na świętokrzyskiej wsi: co się jadało, jak wyglądała praca czy dni świąteczne. Wydarzenie ma formę konkursową w trzech odsłonach: obrzęd, kulinaria oraz godka wykonana przez solistę. Dodatkowo zaprezentowanych zostanie 10 różnych rzemiosł i czynności gospodarczych w formie pokazów. Gwiazdą przeglądu będzie łódzki zespół ludowy HARNAM.  Suchedniowski przegląd odbywa się już po raz trzeci i z roku na rok zyskuje sobie więcej zwolenników i uczestników. Tegoroczna edycja organizowana jest przez Suchedniowski Ośrodek Kultury „Kuźnica” oraz Stowarzyszenie „Kuźniczy Krąg.

Impreza współfinansowana jest   przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie z programu ETNO Polska, Starostwo Powiatowe w Skarżysku Kamiennej oraz Suchedniowski Ośrodek Kultury „Kuźnica”.

        

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

wrzesień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.