Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 2606

Oficjalne otwarcie hali sportowej

01.09.2020

Dziś około 700 uczniów w naszej gminie rozpoczęło nowy, wyjątkowy z uwagi na pandemię, rok szkolny. To wyjątkowy dzień szczególnie dla uczniów „Jedynki”, gdyż oficjalnie z udziałem wiceminister sportu Anny Krupki otwarta została długo wyczekiwana hala sportowa. Po wybudowaniu w przyszłym roku boisk sportowych, całość tej inwestycji wyniesie około 7,4 mln złotych.

-Cieszę się, że dziś możemy przekazać ten obiekt dla dzieci i młodzieży z Suchedniowa. Suchedniów to miasto słynne m.in. z działalności klubu Orlicz, który jest znany także na arenie ogólnopolskiej. Mam nadzieję, że będą tu rodziły się sportowe talenty, a z hali korzystać będzie nie tylko młodzież, ale również wszyscy mieszkańcy miasta – powiedziała Anna Krupka.

Uroczystości, które poprowadził zastępca dyrektora szkoły Dariusz Kowalik, rozpoczęły się od wprowadzenia pocztu sztandarowego oraz odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego”, po czym dyrektor szkoły powitał przybyłych na uroczystość. Poza wiceminister, na hali obecni byli m.in.: ks. proboszcz Marek Migocki, radna sejmiku wojewódzkiego Agnieszka Buras, zastępca dyrektora Departamentu Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Piotr Kisiel, przewodniczący rady miejskiej Krzysztof Adamiec oraz większość radnych, burmistrz Cezary Błach, zastępca burmistrza Dariusz Miernik, inspektor ds. oświaty Beata Kaszuba, przewodniczący Rady Rodziców Michał Barański i przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Natalia Kucharska.

Inwestycje poczynione przy SSP nr 1 od 2017 roku przybliżył burmistrz Cezary Błach. Najpierw kosztem około 2,8 mln złotych wykonana została termomodernizacja szkoły, potem w II etapie kosztem ok. 1,7 mln zł rozbudowa i przebudowa wewnątrz budynku. Budowa kompleksu sportowego to trzeci etap, który zakończy się w przyszłym roku. Głos zabrali również Agnieszka Buras, Piotr Kisiel i Krzysztof Adamiec. Na koniec obiekt poświęcił ks. proboszcz Marek Migocki, dokonano też oficjalnego przecięcia wstęgi.

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

wrzesień 2021
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.