Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 260

DWA ZŁOTA W CIĄGU 7 DNI !!!

28.12.2015

Badmintonistki Orlicza Suchedniów wspaniałym akcentem zakończyły rok 2015. Dopiero przywiozły z Białegostoku złoto z Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów, a w zakończonych 20 grudnia w Głubczycach  Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych  również okazały się najlepsze w Polsce i odebrały złote medale. Zespół zagrał w składzie Wiktoria Dąbczyńska, Izabela Pajek, Katarzyna Zięba, Aleksandra Pająk. To był trudny turniej i wspaniałe mecze stojące na wysokim poziomie. Droga do tytułu Drużynowych Mistrzyń Polski wyglądała następująco: ORLICZ- ABRM WARSZAWA 4:1,ORLICZ-ENERGIA LUBLINIEC 4:1,ORLICZ- KIKO ZAMOŚĆ 5:0,ORLICZ -UNIA BIERUŃ 3:1. Cała czwórka dziewcząt grała wyśmienicie, a debel Aleksandra Pająk-Katarzyna Zięba wygrał wszystkie mecze i w meczu finałowym z Bieruniem zapunktował na 3:1.

W młodzikach młodszych Orlicz zagrał w składzie: Julia Pajek, Weronika Zięba, Aleksandra Pawlukiewicz, Małgorzata Dulęba, Julia Pająk. Emocje były ogromne, a trema jeszcze większa. Dziewczęta debiutujące na tak poważnych zawodach zajęły czwarte miejsce. W pojedynku o brązowy medal uległy Plesbad Pszczynie 0:3.

W kończącym się roku suchedniowscy badmintoniści zdobyli na mistrzostwach Polski 7 medali, w tym cztery złote, po raz pierwszy w historii dwa złota w „drużynówce” w dwóch kategoriach. Ostatnie starty w Białymstoku i Głubczycach potwierdziły, że nasi zawodnicy są najlepsi w Polsce, a i w Europie też odnosimy sukcesy.

Trenerzy Stefan Pawlukiewicz, Zdzisław Włodarczyk i Aleksandra Dąbczyńska dziękują wszystkim zawodnikom za wspólną pracę w roku 2015, gratulują wspaniałych sukcesów i dziękują rodzicom za współpracę i niesioną pomoc.

 

To był trudny rok dla zawodników naszej sekcji, moment podejmowania trudnych życiowych wyborów, wielu zawodników opuściło rodzinne gniazda, by realizować życiowe plany i marzenia, niektórzy musieli szybko dorosnąć i zmierzyć się z tym co przyniósł los. Mam nadzieję, że uprawianie sportu pomogło im podjąć słuszne decyzje, przetrwać trudne chwile i realizować swoje marzenia, na które trzeba czasami czekać bardzo długo.

Suchedniowscy badmintoniści i trenerzy życzą wszystkim mieszkańcom naszego miasta Wszelkiej Pomyślności w Nowym roku 2016.

 

                                                                           Aleksandra Dąbczyńska

 

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Dariusz Miernik</strong></p>

Dariusz Miernik

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

marzec 2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.