Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 2598

Konsultacje Strategii Rozwoju Województwa Świętokrzyskiego 2030+

26.08.2020

Trwają konsultacje społeczne projektu „Strategia Rozwoju Województwa Świętokrzyskiego 2030+”. Dla przedstawicieli powiatów skarżyskiego i koneckiego odbyły się one 25 sierpnia w patio Miejskiego Centrum Kultury.

W pierwszej części profesor Aleksander Noworól, ekspert w planowaniu strategicznym i operacyjnym dla sektora publicznego, mówił o otoczeniu europejskim i krajowym oraz globalnych metatrendach zachodzących we współczesnym świecie.

-U podstaw przygotowania projektu Strategii leży wizja rozwoju województwa świętokrzyskiego, które w 2030 r. powinno być ambitnym regionem o atrakcyjnym wizerunku wnoszącym coraz większy wkład w rozwój gospodarczy, społeczny i kulturowy Polski i Europy, szanującym i dbającym o swoje dziedzictwo kulturowe i środowisko naturalne, a także będącym dobrym miejscem do życia, pracy i rozwoju – dodał dyr. Sułek, wyliczając najważniejsze wyzwania rozwojowe, którymi są:  ekologia, demografia, gospodarka oraz wyzwania urbanizacyjne i związane z jakością życia – mówił z kolei Jacek Sułek, dyrektor Departamentu Inwestycji i Rozwoju Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, który przedstawił Strategię.

Prace nad strategią trwają od 2019 roku. Będzie ona organizowała działania samorządu województwa i partnerów w najbliższych latach. Będzie miała bezpośredni wpływ na politykę regionu, w tym na kształt Regionalnego Programu Operacyjnego na okres 2021-2027. Projekt strategii Zarząd Województwa przyjął 29 lipca 2020 roku w celu skierowania go do konsultacji społecznych.

Strategia jest spójnym planem działania w perspektywie najbliższych 10 lat. Opinie, uwagi i postulaty posłużą do przygotowania ostatecznej wersji dokumentu, który zostanie przyjęty przez Sejmik pod koniec roku.

Obszerny projekt dokumentu jest dostępny na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego i nakreśla wizję i misję rozwoju regionu ze strategicznymi celami:

  1.  Inteligentna gospodarka i aktywni ludzie.
  2. Przyjazny dla środowiska i czysty region.
  3.  Wspólnota i bezpieczna przestrzeń, które łączą ludzi.
  4.  Sprawne zarządzanie regionem.

W konsultacjach uczestniczyli przedstawiciele naszej gminy: zastępca burmistrza Dariusz Miernik, Agnieszka Jaszczur oraz Karolina Gałczyńska-Szymczyk, dyrektor SOK „Kuźnica” Andrzej Karpiński. Krzysztof Szczygieł - kierownik WDK Mostki.

 

Treść dokumentu oraz informacje na temat tworzenia strategii można znaleść na stronie:
https://www.swietokrzyskie.pro/category/wojewodztwo-swietokrzyskie/strategia-rozwoju-wojewodztwa-swietokrzyskiego-2030/

 

Jacenty Kita

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

grudzień 2023
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.