Logo Gmina Suchedniów

News

News zdjęcie id 257

Komu potrzebna jest monografia Suchedniowa?

18.12.2015

Tak wiele mamy w Suchedniowie spraw ważnych, tyle potrzeb bytowych, inwestycyjnych, finansowych, które domagają się zaspokojenia w trybie pilnym.

Czy na pewno nie należy do nich przedsięwzięcie związane z opracowaniem monografii Suchedniowa?

W dniu 17 stycznia  w Suchedniowskim Ośrodku Kultury "Kuźnica" odbyło się spotkanie pasjonatów, profesjonalistów i miłośników, których łączy przekonane, że Suchedniów, ze swoją bogatą i fascynującą historią, wart jest publikacji wydanej w postaci książki, opracowanej według kryteriów właściwego aparatu naukowego i metody naukowej, prawidłowo udokumentowanej, stanowiącej syntezę  tematu.

W  spotkaniu, zainicjowanym przez Wydział Rozwoju i Strategii Urzedu Miasta w Suchedniowie, uczestniczyli: Karolina Gałczyńska-Szymczyk (UMiG), Magdalena Przyjemska (UMiG), Małgorzata Wiśniewska (Miejsko- Gminna Biblioteka Publiczna), Agnieszka Włodarczyk-Mazurek (Muzeum Wsi Kieleckiej), Andrzej Karpiński (SOK"Kuźnica), Paweł Zubiński (Kuźniczy Krąg), Daniel Woś (Związek Strzelecki) oraz Szymon Piasta, Andrzej Grabkowski, Andrzej Sasal, Jerzy Frątczak, Cezary Tusznio, a także zaproszeni przedstawiciele Polskiego Towarzystwa Historycznego ze Skarżyska-Kamiennej: Krzysztof Zemeła i Piotr Kardyś.

Wszyscy uczestnicy spotkania zadeklarowali chęć współpracy przy opracowaniu monografii Miasta i Gminy Suchedniów. Podczas burzy mózgów wyklarowały się podstawowe założenia i kierunki działań, dotyczące aspektów merytorycznych i finansowych. Kolejne spotkanie za miesiąc. O terminie poinformujemy Państwa na naszej stronie. My wierzymy w to, że rodzi się historia. Serdecznie zapraszamy do współpracy i do kontaktu - UMiG pokój nr 202, e-mail: rozwoj.strategia@sucheniow.pl, tel. 41 2543186 wew.12.

KGS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Burmistrz zaprasza

<p><strong>Cezary Błach</strong></p>

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem:  burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

Kalendarz

luty 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

wersja językowa

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.